A Szombathelyi Járási Ügyészség lopás vétsége miatt emelt vádat azzal a férfival szemben, aki a vád szerint 2022 novemberében, a Budapest és Szombathely között közlekedő vonaton talált egy mobiltelefont és azt eltulajdonította.
A jogi szabályozás szerint a közönség számára nyitva álló épületben vagy helyiségben, továbbá közforgalmú közlekedési és szállítási vállalat szállítóeszközén talált dolgot a találó köteles az üzemeltető alkalmazottjának késedelem nélkül átadni. Az ilyen dolog tulajdonjogára a találó nem tarthat igényt.
A megvádolt férfi cselekményével 75 ezer forint kárt okozott a sértettnek, mely lefoglalással megtérült. A vádlott büntetőjogi felelősségéről a Szombathelyi Járásbíróság fog dönteni – írja közleményében a Vas Vármegyei Főügyészség.