A Vas megyei rendőrök 2022. július 1-jén, 12 óra körüli időben, Pósfa külterületén igazoltattak tizenhét férfit, akik az igazoltatás során azt állították magukról, hogy indiai, afgán és pakisztáni állampolgárok - közölte a Vas megyei rendőrség.
Az intézkedés során sem személyazonosságukat, sem magyarországi jogszerű tartózkodásukat nem tudták hitelt érdemlően igazolni, ezért a hatályos magyar jogszabályoknak megfelelően visszakísérik őket az ideiglenes biztonsági határzárhoz.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!