Koronavírus: Több ezer járatot töröl a Lufthansa

Március végéig 7100 járatát állítja le a német cég.

Több ezer járat töröl a Lufthansa a koronavírus miatt – közölte a cég. Vasárnaptól kezdve három héten keresztül nem indít járatokat Izraelbe, miután az ország új belépési korlátozásokat vezetett be.

A Lufthansa 5900 európai járatot töröl, ebből 3100 Frankfurtból induló járatot, amelyek 71 különböző célállomásra repültek volna, Münchenből pedig 2800 járatot, 60 célállomással.

A vállalat múlt héten döntött arról, hogy a Kínába induló járatait április 24-ig felfüggeszti, Teheránba pedig április 30-ig nem repülnek a Lufthansa csoport gépei. A Hongkongba és a Szöulba közlekedő járatait jelentősen megritkítja a Lufthansa, München és Hongkong között március 6. és április 24. között nem repül a Lufthansa.

Március végéig az eddigi bejelentések alapján összesen 7100 járatát állítja le a Lufthansa.

Tartsd életben a helyi nyilvánosságot!

A független és szabad újságírás ezután is fontos marad! Sok dolgunk lesz a múlt feltárásával, a mindenkori hatalom ellenőrzésével és azzal, hogy továbbra is egy olyan országért dolgozzunk, ahol valódi jogait vannak és ahol a tetteknek következménye van.
A Nyugat.hu-t többféle módon támogathatod. Tedd meg!

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek