Idén kevesebb helyen lehet szilveszteri tűzijátékot kapni, ezért kirobbanó forgalomra számítanak a pirotechnikai eszközöket forgalmazó vállalkozások, írja az RTL.
Szerdától vásárolhatók meg a szilveszteri látványosságnak szánt eszközök, ezekért 30-40 százalékkal többet kell fizetni, mint tavaly.
A lap riportja szerint a dollár-forint árfolyam és az infláció együttesen azt eredményezi, hogy többet kell fizetni 2022 szilveszterén a tűzijátékokért, mint 2021-ben.
Petárdázni, ahogy 2005 óta minden évben, idén is tilos. Birtoklása szabálysértésnek minősül és 150 ezres bírságra számíthat, aki ezzel ünnepel.
A szabálytalan eszközt használókat idén is keményen büntetik a hatóságok, csak megbízható forrásból, hivatalos engedéllyel rendelkező árustól érdemes vásárolni.