Három fordulóval a 2025/2026-os szezon vége előtt bajnok lett az Illés Akadémia U17-es lány csapata.
Ehhez két pontot kellett gyűjtenie hazai pályán a Pécs ellen Balogh Henrietta csapatának.
A hazaiak remekül kezdtek, és már a 40. másodpercben előnybe kerültek: a belső védőtől elvett labdát átemelte a kapus felett Krecsár Noémi. Ezt követően sorban jöttek a gólok, hattal vezetett a szünetben az Illés Akadémia: szélről beadott labda után, szögleteket követően, elfutásokat követően.
A gála a szünet után is folytatódott, ezúttal is 40 másodperc telt el és Heiszter Hanna beadását Petrik Zorka váltotta gólra, végül 14-nél állt meg a mutató.
Petrik Zorka mesterhármast ért el, Krecsár Noémi, Sipos-Kiss Virág és Heiszter Hanna duplázott, mellettük Horváth Amira, Bihari Patrícia, Balla Fanni és Márkus Gréta talált be kapásból, míg Széplaki Sára „mandínerből”, így utóbbi találat a jegyzőkönyvbe öngólként került - derült ki az egyesület honlapjáról.
Ez az Illés Akadémia történetének negyedik bajnoki címe. Először az U16-os fiúk végeztek az élen a 2011/2012-es küzdelemsorozatban (1996-os korosztály), aztán U19-es fiúk a 2017/2018-as kiírásban (1999/2000-es korosztály), majd az U19-es leányok nyerték meg a 2022/2023-as sorozatot (2004/2005/2006-os korosztály).
Illés Akadémia leány U17 – PMFC leány U17 14–0 (6–0)
Illés Akadémia leány U17: Beksi (Szilágyi, 46.) – Harmath (Schőnig, 60.), Derényi, Széplaki – Heiszter (Nagy J., 60.), Palatin (Márkus, 60.), Sipos-Kiss, Horváth A. (Takács J., 46.) – Karancsi, Krecsár (Petrik, 46.), Bihari P. (Balla, 46.). Vezetőedző: Balogh Henrietta.
Gólszerzők: Krecsár (1., 1–0; 11., 2–0), Horváth A. (31., 3–0), Sipos-Kiss (34., 4–0; 67., 11–0), Heiszter (36., 5–0; 53., 8–0), Bihari P. (37., 6–0), Petrik (46., 7–0; 64., 10–0; 81., 14–0), Hollósi (58., öngól, 9–0), Balla (72., 12–0), Márkus (77., 13–0).