A Szombathelyi Járási Ügyészség közlekedés biztonsága elleni bűntett miatt emelt vádat azzal a férfival szemben, aki a vád szerint 2022 júliusában, a 8-as számú főút és egy mezőgazdasági út kereszteződésében elhelyezett STOP-táblát kiemelte a helyéről, majd elvitte.
Tette mindezt azért, hogy a nagyméretű mezőgazdasági gépek könnyebben meg tudják közelíteni a földterületet.
A büntetőjogi szabályozás szerint azonban bűncselekményt követ el az, aki a közlekedési jelzés eltávolításával vagy megváltoztatásával más vagy mások életét vagy testi épségét veszélyezteti.
A vádlott büntetőjogi felelősségéről a Körmendi Járásbíróság fog dönteni – írja közleményében a Vas Megyei Főügyészség.