Itt a szombathelyi Szarvas-gate: hova tűnt az agancsos a Sági utcából?

Kerítésbe szorult a szarvas, majd egy főtörzs jött, és kiengedte, vagy hazavitte és mind megette. Egyelőre rejtély a pontos végkifejlet.

Kerítésölő Szent György legendája

Április 12-én vasárnap hajnali kettő környékén csörgött a telefonja a Sági úti kamionosbolt üzemeltetőjének. A vonal végén egy főtörzs rangú illető mutatkozott be, aki elmondta, hogy egy szarvas szorult az üzlet melletti kapuba, és azt ki kéne nyitni. A boltos elmondta, hogy ahhoz nincs kulcsa, és keressék az ottani egyik cég portását, majd aludt tovább. Másnap megnézte a helyszínt, és látta, hogy elgörbült a kapu, és sok szőr is van mellette, vért nem látott, úgyhogy az állatot vélhetően kiszabadították.

Vad szorult a kerítésbe
Csak némi szőr maradt utána
Garai Antal Atom

Egy nappal később megkeresett minket a szomszédos cég tulajdonosa, György, aki elmondta a fenti történetet, és érdeklődött, hogy vajon mi lett a szarvassal vagy őzzel. György szerint sok szőr és nyál volt a kapun, szerinte az állat feje szorulhatott be, már eltakarították a nyomokat, de a kapun még látszik, hogy valami volt ott.

Vad szorult a kerítésbe
Elferdült és nyálas kapu
Garai Antal Atom

Nyomozás Gyuri, majd a főtörzs után

A szarvast szerkesztőségileg a betelefonáló cégtulajdonos neve nyomán Kerítésölő Szent Györgynek neveztük el. Meg is kerestük a rendőrséget az üggyel kapcsolatban, de többszöri ellenőrzés után sem találtak ilyen ügyet a rendszerben. Gyuri agancsa nem végzi Csöpi-féle rendőrlada műszerfalán, továbbléptünk.

Gondoltuk, biztos a katasztrófavédelem lehet a dologban, de kiderült, hogy ők sem hallottak róla, nem találtak naplózva ilyen esetet. Itt el kellett fogadnunk, hogy a tűzoltóságon nem lesz kabalaállat Kerítésölő Szent Györgyből, folytattuk a keresést máshol.

Vad szorult a kerítésbe
Itt történt az eset a Sági utcában
Garai Antal Atom

Bíztunk benne, hogy a közterület-felügyeletnél már tudnak segíteni nekünk - ők már láttak rókát is a Fő téren Videó: Kölyökróka szaladgált Szombathely Fő terén 2014. October 12. 17:50 - de kérdésünkre jött a válasz: nem volt bejelentés, reagáló egység nem járt a helyszínen.

Szivárványt okádva repült el egyszarvasúként a Falco füstjén át

Itt elakadtunk, sem szarvas, sem pedig főtörzs nincs, akivel beszélhetnénk. A honvédséget nem kerestük meg a főtörzsi rang alapján, lehet, hogy következő lépésnek azt kéne. Csak találgatunk, hogy vajon mi lett a végeredmény. Vér nem volt a helyszínen, így reméljük, hogy Gyuri élve megúszta az esetet.

Volt olyan kollégánk, aki szerint vadpörköltként végezte, másik kollégánk úgy gondolja, hogy csodaszarvas volt, akit a magyarok kergettek oda, így Györgyünknek minimum egy rege járna. Egy harmadik tipp szerint kiszabadulását követően megjutalmazta arannyal segítőit, majd szivárványt okádva repült el egyszarvasúként a Falco füstjén át.

Vad szorult a kerítésbe
Mi lett veled Gyuri? - képünk illusztráció
Garai Antal Atom

Várjuk olvasóink tippjeit, esetleg konkrét információit Kerítésölő Szent Györggyel kapcsolatban, akiről még a végén az is kiderülhet, hogy őzike, és jobb lenne Györgyinek becéznünk.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hozzászólások

A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!

Aktuál