Visszavonult Vanczák Vilmos 79-szeres válogatott labdarúgó

A játékos a Puskás Akadémia FC szakmai stábját erősíti.

Visszavonult Vanczák Vilmos 79-szeres válogatott labdarúgó, aki a továbbiakban a Puskás Akadémia FC szakmai stábjában tevékenykedik - írja az MTI.

A miskolci születésű futballista megfordult a Diósgyőr, a Vasas és az Újpest utánpótlásában, később a belga Sint-Truiden, majd kilenc évig a svájci FC Sion védője volt. Hazatérése után 2016-tól a Puskás Akadémia, legutóbb pedig a másodosztályú Csákvár együttesét erősítette. Magyar Kupát és magyar Szuperkupát egy-egy alkalommal, Svájci Kupát pedig háromszor nyert.

A magyar válogatottban 2004 és 2015 között 79 mérkőzésen négy gólt szerzett.

A felcsúti klub honlapjának beszámolója szerint a szakmai stáb tagjaként "a védők felkészítésében kap fontos szerepet".

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hozzászólások

A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!

Sport