Savaria Karnevál 2015 - Nyitóceremónia 

Itt a 2017-es Savaria Történelmi Karnevál teljes programja

Minden egy helyen, amit a Savaria Karneválról tudni érdemes!
 
 

Itt a 2017-es Savaria Történelmi Karnevál teljes programja

Minden egy helyen, amit a Savaria Karneválról tudni érdemes!
 
 
 
 
Tetszünk, ugye? Akkor lájkolj minket! 
 

Itt a 2017-es Savaria Történelmi Karnevál teljes programja

Minden egy helyen, amit a Savaria Karneválról tudni érdemes!

296 különböző programmal, 25 helyszínen, 2 hét és elstartol Szombathely legnagyobb történelmi bulija. Korhatárok nélkül, merthogy ez az új szlogen. Augusztus utolsó hétvégéjén itt húzza majd el a nótánkat a Soulwave, a Cimbaliband, Pápai Joci, Swing a’la Django, Geszti Péter, Mágikus Mintha, Anima Sound System, Gerendás Péter és Hernádi Judit, Kállay Sanders Band, Ripoff Raskolnikov, Petruska András és még sokan mások. Tizennyolcadik alkalommal masíroznak majd fel-alá a rómaiak Szombathely utcáin, de láthatunk ókori bokszot is!

A nagy felfordulásba, és a lezárt utcák útvesztőjében könnyű eltévedni, úgyhogy elhoztuk a Szombathelyi Est különszámának térképét is. Alatta pedig időrendben böngészhetik át a karnevál ezernyi programját, lesz miből válogatni! (További részleteket viszont itt talál.

A Karnevál részletes programját itt találják

2017. augusztus 24. (csütörtök)

10:00
Szombathely mindenkép(p)en. Amatőr- és műkedvelő fotósok Szombathelyen, 1899–1990 (időszaki kiállítás)
Helyszín: MNL Vas Megyei Levéltára, műfaj: kiállítás

10:30
Trópusi lepke- és rovarkiállítás
Helyszín: Trópusi lepke- és rovarkiállítás (Ferences templom színházterme)

11:00
Karneváli Csodák Folyosója (programsorozat a 100 éves Kanizsai Dorottya Gimnáziumban)
Helyszín: Karneváli csodák folyosója (Kanizsai Dorottya Gimnázium)

14:00
Mérnökmozi a Karneválon
Helyszín: Savaria Szimfonikus Zenekar kamaraterem

16:30
Hivatalos megnyitó a Város és Hitközség vezetőivel
Helyszín: Zsidó udvar és bazár (Zrínyi I. u. 17.)

17:00
Budapesti Dohány Utcai Zsinagóga Kórusa: Világi és vallási énekek (kóruskoncert)
Helyszín: Zsidó udvar és bazár (Zrínyi I. u. 17.)

18:00
William Shakespeare: Vízkereszt vagy bánom is én (színházi előadás)
Helyszín: Karneválszínház (Megyeháza udvara)
Zsidóság a modern magyar irodalomban: Bächer Iván (dr. Fűzfa Balázs előadása)
Helyszín: Zsidó udvar és bazár (Zrínyi I. u. 17.), műfaj: előadás

20:00
Karneválnyitó Ceremónia (a 2017. évi Ludi Savarienses megnyitója)
Helyszín: Fő tér (Forum színpad), műfaj: előadás

21:00
A Schaeffler-csoporthoz tartozó LuK Savaria Kft. bemutatja: Honey Beast (elektronikus pop-rock koncert)
Helyszín: Fő tér (Forum színpad)

21:30
Jazzrael-koncert
Helyszín: Zsidó udvar és bazár (Zrínyi I. u. 17.)
Tüzes játék: Madárles – A fehér főnix (szerkesztett műsor a legkiválóbb tűzszelidítőkkel)
Helyszín: Történelmi témapark (Castra Militaria)

22:00
Isis Big Band & Romeo Dell' Amico (swing-koncert)
Helyszín: Borok utcája (Via vinorum)

22:20
Vazul vére (akusztikus koncert)
Helyszín: Történelmi témapark (Castra Militaria)


2017. augusztus 25. (péntek)

2017. augusztus 25. 26. (péntek, szombat) 10-18 óra között tárlatvezetés indul 10.00, 11.30, 13.00, 14.30, 16.00, 17.30 Kedvezményes belépőjegy: 1000 Ft/fő

Látogatás a Sarlós Boldogasszony Székesegyház tornyaiban Helyszín: Sarlós Boldogasszony Székesegyház, Látogatóközpont

2017. augusztus 25., 26. (péntek, szombat) 10–18 óra között óránkénti vezetés . A tornyok csak idegenvezető kíséretében látogathatók max. 15 fős csoportokban.

Tárlatvezetés a Látogatóközpontban
Helyszín: Sarlós Boldogasszony Székesegyház, Látogatóközpont, Egyházmegyei Könyvtár

09:00
Jósda, Arc-, csillám- és hennafestés
Helyszín: Szultánia kávéház (Cafe Frei)
10:00 Látogatás az Egyházmegyei Könyvtár és a Herzan-könyvtár gyűjteményében
Helyszín: Sarlós Boldogasszony Székesegyház, Látogatóközpont

10:30
Kapunyitás–- Tábori élet
Helyszín: Történelmi témapark (Castra Militaria)
Velocipéd-akrobaták (mutatványok az óriáskerekűn (színpad előtti tér))
Helyszín: Fő tér (Forum színpad)
Trópusi lepke- és rovarkiállítás
Helyszín: Trópusi lepke- és rovarkiállítás (Ferences templom színházterme)

11:00
Séta az ókori Savariában (tárlatvezetés)
Helyszín: Iseum Savariense (Rákóczi F. u. 6-8.)
Az OTP Bank alatti római városrészlet megtekintése szakmai vezetéssel (előzetes bejelentkezés alapján)
Paprika Jancsi Bábszínház: A kísértetkastély rejtélye (vásári bábjáték – Az eldugult kémény)
Helyszín: Kalandvár (Campus Ludendi)
Római legiók seregszemléje (hagyományőrző bemutató)
Helyszín: Történelmi témapark (Castra Militaria)
Időutazásunkat a római legiók seregszemléjével indítjuk.
Karneváli Csodák Folyosója (programsorozat a 100 éves Kanizsai Dorottya Gimnáziumban)
Helyszín: Karneváli csodák folyosója (Kanizsai Dorottya Gimnázium)

11:15
Savaria Legio és Terra Dacica Aeterna (hagyományőrző bemutató) Helyszín: Történelmi témapark (Castra Militaria)

11:30
Tárlatvezetés az időszaki kiállításban
Helyszín: Iseum Savariense (Rákóczi F. u. 6-8.)

11:35
Római-hun-germán háborúk a népvándorlás korában (hagyományőrző bemutató)
Helyszín: Történelmi témapark (Castra Militaria)

12:00
Kassai Lajos és tanítványai – lovasíjászat (hagyományőrző bemutató) Helyszín: Történelmi témapark (Castra Militaria)

12:15
Még a slagból is zene szól (A Savaria Révfúvós Együttes koncertje)
Helyszín: Kalandvár (Campus Ludendi)

12:20
Collegium Gladiatorium – gladiátorok edzése és párharcok (hagyományőrző bemutató)
Helyszín: Történelmi témapark (Castra Militaria)

12:30
Pedagógus Vegyeskar (koncertje)
Helyszín: Művészetek utcája, műfaj: zene/koncert

12:40
Nyugati Gyepűk Pajzsa Haditorna Egyesület – Árpád-kori buhurt bemutató
Helyszín: Történelmi témapark (Castra Militaria)

13:00
Langaléta Garabonciások "Huncut mesék"
Helyszín: Fő tér (Forum színpad)
Mira Orient Art hastáncbemutató
Helyszín: Szultánia kávéház (Cafe Frei)
Salsa La Vida tánccsoport: Vida con corazon (salsabemutató)
Helyszín: Karneváli civil korzó - Szent Márton utca, műfaj: előadás
Mathias Rex Történelmi Hagyományőrző Egyesület – a XVI. század haditechnikája (hagyományőrző katonai bemutató)
Helyszín: Történelmi témapark (Castra Militaria)

13:20
Tábori élet
Helyszín: Történelmi témapark (Castra Militaria)

13:30
Vasi Honvéd Bajtársi Egyesület Napsugár kórusa: Jókedvű a honvéd... (katonadalok, operett egyveleg) Helyszín: Karneváli civil korzó - Szent Márton utca,
Mesebolt Bábszínház: Vitéz László – Az elásott kincs (bábjáték)
Helyszín: Kalandvár (Campus Ludendi), műfaj: gyerek/családi, színház/utcaszínház/bábszínház

14:00
Laktanya-séták a Karnevál ideje alatt
Helyszín: Laktanya-séták
Az ökölvívás az ókortól napjainkig
Helyszín: Iseum Savariense (Rákóczi F. u. 6-8.)
Háremfotózás
Helyszín: Szultánia kávéház (Cafe Frei)
Jósda, Arc-, csillám- és hennafestés
Helyszín: Szultánia kávéház (Cafe Frei)
Vasi Múzeumbarát Egylet: Papíripari Paripa (válogatás magyar költők mosolyra fakasztó
verseiből)
Helyszín: Karneváli civil korzó - Szent Márton utca
B&B countrty (country és ír zenei koncert)
Helyszín: Sörtért
Mérnökmozi a Karneválon
Helyszín: Savaria Szimfonikus Zenekar kamaraterem

14:30
Tárlatvezetés az időszaki kiállításban
Helyszín: Iseum Savariense (Rákóczi F. u. 6–8.), műfaj: kiállítás Ska-Pécs (ska-zenei koncert) Helyszín: Fő tér (Forum színpad)

14:40
Herényi Kulturális és Sportegyesület Nótaköre: Nótacsokor (magyar nóták, csárdások, hallgatók) Helyszín: Karneváli civil korzó – Szent Márton utca

15:00
Séta az ókori Savariában (tárlatvezetés)
Helyszín: Iseum Savariense (Rákóczi F. u. 6-8.)
Az OTP Bank alatti római városrészlet megtekintése szakmai vezetéssel (előzetes bejelentkezés alapján)
Wéber Edina (judaista szombatfogadás és heti szakasz magyarázat, beszélgetés)
Helyszín: Zsidó udvar és bazár (Zrínyi I. u. 17.)
Zabszalma együttes („világzenei” gyermek- koncert)
Helyszín: Kalandvár (Campus Ludendi)
Egy nap élet (kortárs magyar irodalom zenével, Lutor Katalin, Doma Bence és Rozmán Kristóf előadásában) Helyszín: Művészetek utcája
Banderium Hungarorum – XIV. századi városi milíciák (katonai hagyományőrző bemutató)
Helyszín: Történelmi témapark (Castra Militaria)

15:15
Be happy (zumbabemutató)
Helyszín: Karneváli civil korzó – Szent Márton utca

15:20
Bethlen Gábor Hagyományőrség – a XVII. század török háborúi (katonai hagyományőrző bemutató)
Helyszín: Történelmi témapark (Castra Militaria)

15:30
Szombathely Város Fúvószenekara: Folk Mix (fúvószenei koncert)
Helyszín: Borok utcája (Via vinorum)

15:40
Kassai Lajos és tanítványai – lovasíjászat (hagyományőrző bemutató) Helyszín: Történelmi témapark (Castra Militaria)

15:45
Balatonfüredi Reformkori Hagyományőrzők (táncbemutató)
Helyszín: Fő tér (Forum színpad)

16:00
Táncbemutatók a misztikus Kelet világából
Helyszín: Keleti udvar (Savaria Mozi árkádja)
Berbencés Vándorszín: Az aranyhal (interaktív mese)
Helyszín: Kalandvár (Campus Ludendi)
Slam poetry (Változatok a 12 legszebb magyar versre)
Helyszín: Művészetek utcája, műfaj: előadás
Artistica Anam Cara – középkori artista bemutató
Helyszín: Történelmi témapark (Castra Militaria)

16:15
Fresco Ballo zászlóforgatók
Helyszín: Borok utcája (Via vinorum)

16:20
Clap4what (könnyűzenei koncert)
Helyszín: Karneváli civil korzó - Szent Márton utca
Collegium Gladiatorium – gladiátorpárharcok, felkészülés a Nagy Gladiátorjátékokra (hagyományőrző bemutató)
Helyszín: Történelmi témapark (Castra Militaria)

16:30
Tamás könyve (a Mesebolt Bábszínház interaktív előadása)
Helyszín: Zsidó udvar és bazár (Zrínyi I. u. 17.)
Mira Orient Art hastáncbemutató
Helyszín: Szultánia kávéház (Cafe Frei)
Guča Partyzans Brass Band (balkáni „under- ground” koncert)
Helyszín: Fő tér (Forum színpad)
William Shakespeare: Vízkereszt vagy bánom is én (színházi előadás)
Helyszín: Karneválszínház (Megyeháza udvara)

16:40
Pavane Egyesület – zászlóforgatók
Helyszín: Történelmi témapark (Castra Militaria)

17:00
Keleti gyermekfoglalkoztató
Helyszín: Szultánia kávéház (Cafe Frei)
Velocipéd-akrobaták (mutatványok az óriáskerekűn)
Helyszín: Kalandvár (Campus Ludendi)
A Savaria Történelmi Karnevál Legjobb Bora és a Savaria Karnevál Tortája versenyek
Helyszín: Borok utcája (Via vinorum)
Just For Fun Country Linedance Club (táncbemutató)
Helyszín: Művészetek utcája
Tábori élet
Helyszín: Történelmi témapark (Castra Militaria)

17:30
Arany János 200 (Fűzfa Balázs és Szabó Tibor zenés irodalmi előadása "a világ legnagyobb költőjéről")
Helyszín: Művészetek utcája

17:45
Szamóca Színház: Csipi-Csupi bábszínháza (zenés mesejáték)
Helyszín: Kalandvár (Campus Ludendi)

18:00
Nyitott szombatfogadó istentisztelet a hitközség imaházában (Batthyány tér 9.)
Helyszín: Zsidó udvar és bazár (Zrínyi I. u. 17.)
Karak zenekar (alternatív rockzenei koncert)
Helyszín: Borok utcája (Via vinorum)

19:00
JELMEZES FELVONULÁS
Helyszín: Fő tér (Forum színpad)

20:00
Fuzzbox (pszichedelikus rock’n’roll)
Helyszín: Zsidó udvar és bazár (Zrínyi I. u. 17.)
Mira Orient Art hastáncbemutató
Helyszín: Szultánia kávéház (Cafe Frei)
Meztelen Diplomaták (könnyű-zenei-koncert)
Helyszín: Sörtér
Kellene Kis Kert (komolyzenei koncert)
Helyszín: Művészetek utcája

20:30
CimbaliBand Balkán Projekt (balkáni zenei örvény)
Helyszín: Borok utcája (Via vinorum)

21:00
Magyar Udvar
Helyszín: Magyar udvar
A hely, ahol megtudhatod miért izgalmas a néptánc, ahol egy jót táncolhatsz, énekelhetsz egy jó sör mellett. A házigazdák: Ungaresca Táncegyüttes, Boglya Népzenei Együttes, Gradišće Horvát Kulturális Egyesület. Péntek: 21.00–24.00, vasárnap: 19.00-22.00 Soulwave („hazai” popzenei koncert)
Helyszín: Fő tér (Forum színpad)

21:30
Holdosi Attila és barátai (népszerű funkrock-blues dalok)
Helyszín: Zsidó udvar és bazár (Zrínyi I. u. 17.)
M/Ámor vagy amit akartok (zenés „vígnépszínművelet”)
Helyszín: Thalia kertje

22:00
Sipőcz Rock Band (dallamos rock)
Helyszín: Sörtér

22:30
Volnij Don (világzenei koncert)
Helyszín: Fő tér (Forum színpad)

22:45
Pápai Joci és zenekara (világzenei fergeteg)
Helyszín: Borok utcája (Via vinorum)

[p]23:30
Mare Temporis: Tűzvarázs
Helyszín: Fő tér (Forum színpad)

23:45
Tűzmadarak: Kezdődjön a swing! (tüzes performance)
Helyszín: Borok utcája (Via vinorum)


2017. augusztus 26. szombat

09:00
Papok és papnők sétája a Fő téren
Helyszín: Iseum Savariense (Rákóczi F. u. 6-8.)
Jósda, Arc-, csillám- és hennafestés
Helyszín: Szultánia kávéház (Cafe Frei)

10:15
Templomnyitó szertartás Isis papnőivel és papjaival
Helyszín: Iseum Savariense (Rákóczi F. u. 6-8.)

10:30
Salsa La Vida tánccsoport: Vida con corazon (salsabemutató)
Helyszín: Karneváli civil korzó - Szent Márton utca
Háry János, a nagyot lépő obsitos (a Langaléta Garabonciások gólyalábas produkciója)
Helyszín: Művészetek utcája
Kapunyitás – Tábori élet
Helyszín: Történelmi témapark (Castra Militaria)
Trópusi lepke- és rovarkiállítás
Helyszín: Trópusi lepke- és rovarkiállítás (Ferences templom színházterme)

11:00
Teatrum Trapptop: (utcaszínházi előadás)
Helyszín: Fő tér (Forum színpad)
Aurora Színház: Marionett – zsonglőrbemutató
Helyszín: Karneváli civil korzó - Szent Márton utca
Az OTP Bank alatti római városrészlet megtekintése szakmai vezetéssel (előzetes bejelentkezés alapján)
Mira Orient Art hastáncbemutató
Helyszín: Szultánia kávéház (Cafe Frei)
Velocipéd-akrobaták (mutatványok az óriáskerekűn)
Helyszín: Kalandvár (Campus Ludendi)
Helyszín: Történelmi témapark (Castra Militaria)

11:20
Legio XV. Apollinaris, Terra Dacica és a Hasta Nomadorum – az 1. és 2. századi dák háborúk idejének hadviselése (katonai hagyományőrző bemutató)
Helyszín: Történelmi témapark (Castra Militaria)

11:30
Boka Gábor: János vitéz hiteles története képekben elbeszélve
Helyszín: Kalandvár (Campus Ludendi)
Tárlatvezetés az időszaki kiállításban a Legio XV. Apollinaris COH. I. részvételével
Helyszín: Iseum Savariense (Rákóczi F. u. 6-8.)
Helyszín: Karneváli civil korzó - Szent Márton utca
Papíripari paripa – Karnevál karika kara

11:40
Nyugati Gyepűk Pajzsa Egyesület és az Onogur Lovasság (katonai hagyományőrző bemutató
Helyszín: Történelmi témapark (Castra Militaria)

12:00
Szenvedély és forradalom (táncos színi játék)
Helyszín: Művészetek utcája
Kassai Lajos és tanítványai – lovasíjászat (hagyományőrző bemutató)
Helyszín: Történelmi témapark (Castra Militaria)

12:20
Artistica Anam Cara – középkori artista bemutató
Helyszín: Történelmi témapark (Castra Militaria)

12:30
Langaléta Garabonciások vásári komédiája (gólyalábas produkció)
Helyszín: Fő tér (Forum színpad)

12:40
Collegium Gladiatorium – gladiátorpárharcok, felkészülés a Nagy Gladiátorjátékokra (hagyományőrző bemutató)
Helyszín: Történelmi témapark (Castra Militaria)

13:00
Napfény Dal- és Tánccsoport: Apáca show – táncbemutató
Helyszín: Karneváli civil korzó - Szent Márton utca
Mira Orient Art hastáncbemutató
Helyszín: Szultánia kávéház (Cafe Frei)
Picuri Muri - Lévai Tímea-Poppre Ádám duó (gyerekkoncert)
Helyszín: Kalandvár (Campus Ludendi)
Fresco Ballo zászlóforgatók
Helyszín: Művészetek utcája
Mathias Rex Történelmi Hagyományőrző Egyesület – a XVI. század haditechnikája (hagyományőrző katonai bemutató)
Helyszín: Történelmi témapark (Castra Militaria)

13:15
Bethlen Gábor Hagyományőrség – a XVII. század török háborúi (katonai hagyományőrző bemutató)
Helyszín: Történelmi témapark (Castra Militaria)

13:20
Fresco Ballo zászlóforgatók
Helyszín: Fő tér (Forum színpad)

13:30
Farkas Sándor Egylet Csepreg – nép- és népies műdalok, bordalok
Helyszín: Karneváli civil korzó - Szent Márton utca
Tábori élet
Helyszín: Történelmi témapark (Castra Militaria)

14:00
Laktanya-séták a Karnevál ideje alatt
Helyszín: Laktanya-séták
Tárlatvezetés az Isis savariai otthona című kiállításban
Helyszín: Iseum Savariense (Rákóczi F. u. 6-8.)
Háremfotózás
Helyszín: Szultánia kávéház (Cafe Frei)
Háremhölgyek társaságában készíttethetnek magukról fotót
Jósda, Arc-, csillám- és hennafestés
Helyszín: Szultánia kávéház (Cafe Frei)
Balatonfüredi Reformkori Hagyományőrzők (táncbemutató)
Helyszín: Fő tér (Forum színpad)
RockPeaks zenekar (könnyűzenei koncert)
Helyszín: Sörtér
Hang-Szín-Pad: Segítség, elvesztünk! (írta: Rozán Eszter)
Helyszín: Művészetek utcája
Mérnökmozi a Karneválon
Helyszín: Savaria Szimfonikus Zenekar kamaraterem

14:10
Burgenlandi Magyar Kultúregyesület Énekköre – népdalfeldolgozások
Helyszín: Karneváli civil korzó - Szent Márton utca

14:30
Tárlatvezetés az időszaki kiállításban
Helyszín: Iseum Savariense (Rákóczi F. u. 6-8.), műfaj: kiállítás Kőszeg Város Fúvószenekara (fúvószenei koncert)
Helyszín: Fő tér (Forum színpad)

14:40
Dr. Pesovár Ernő Alapfokú Művészeti Iskola – néptáncbemutató
Helyszín: Karneváli civil korzó - Szent Márton utca

15:00
Táncbemutatók a kelet mesés világából
Helyszín: Keleti udvar (Savaria Mozi árkádja)
Igricek Együttes: Kicsi vagyok én (gyermekkoncert)
Helyszín: Kalandvár (Campus Ludendi)
Séta az ókori Savariában (tárlatvzeetés)
Helyszín: Iseum Savariense (Rákóczi F. u. 6–8.)
Az OTP Bank alatti római városrészlet megtekintése szakmai vezetéssel (előzetes bejelentkezés alapján)
Pavane Egyesület – zászlóforgatók
Helyszín: Borok utcája (Via vinorum)
Boka Gábor: Toldi Legenda Historica - avagy a Képes Krónika elveszettnek hitt lapjai (utcaszínházi előadás)
Helyszín: Művészetek utcája
Távolba ható fegyverek az ókori Rómában (katonai hagyományőrző bemutató)
Helyszín: Történelmi témapark (Castra Militaria)

15:20
Collegium Gladiatorium: Nagy Gladiátorjátékok (hagyományőrző bemutató)
Helyszín: Történelmi témapark (Castra Militaria)

15:30
Húrfúzió-koncert – pop-rock feldolgozások
Helyszín: Karneváli civil korzó - Szent Márton utca

15:45
Magyar Honvédség Légierő Zenekarának koncertje
Helyszín: Borok utcája (Via vinorum), műfaj: zene/koncert
Velocipéd-akrobaták (mutatványok az óriáskerekűn (színpad előtti tér))
Helyszín: Fő tér (Forum színpad), hagyományőrző bemutató
16:00 Szombathelyi Kötélugrók műsora
Helyszín: Fő tér (Forum színpad)
Globális gazdaság 2008 után (folyamatok, kulcsszereplők )
Helyszín: Zsidó udvar és bazár (Zrínyi I. u. 17.)
Pogátsa Zoltán közgazdásszal Polgár Tibor beszélget.
Navigium Isidis ünnepe
Helyszín: Iseum Savariense (Rákóczi F. u. 6-8.)
Mira Orient Art hastáncbemutató
Helyszín: Szultánia kávéház (Cafe Frei)
Táncok és szonáták a 17. századból (a Bartók Béla Zeneiskola növendékeinek koncertje)
Helyszín: Művészetek utcája

16:10
Kassai Lajos és tanítványai – lovasíjászat (hagyományőrző bemutató)
Helyszín: Történelmi témapark (Castra Militaria)

16:30
Instant Infusion - koncert (modern rock)
Helyszín: Karneváli civil korzó - Szent Márton utca
Agg Ákos-szólógitár, Kanti Gábor-basszusgitár, Tiborcz Lajos-dob, Péntek Ottóének/ ritmusgitár)
Komolyzene könnyedén
Helyszín: Művészetek utcája
Banderium Hungarorum – XIV. századi városi milíciák (katonai hagyományőrző bemutató)
Helyszín: Történelmi témapark (Castra Militaria)
William Shakespeare: Vízkereszt vagy bánom is én (színházi előadás)
Helyszín: Karneválszínház (Megyeháza udvara)

16:45
Római-hun-germán háborúk a népvándorlás korában (hagyományőrző bemutató)
Helyszín: Történelmi témapark (Castra Militaria)

17:00
Fiatal Írók Szövetsége – Arany János 200
Helyszín: Zsidó udvar és bazár (Zrínyi I. u. 17.)
Margócsy Istvánnal beszélget Borbáth Péter az Arany-kultusz múltjáról és jelenéről
Makám (családi koncert)
Helyszín: Kalandvár (Campus Ludendi)
Templomzáró szertartás Isis papnőivel és papjaival
Helyszín: Iseum Savariense (Rákóczi F. u. 6-8.)
Swing a’la Django – vendég: Szabó Ádám tangoharmonikás (könnyűzenei koncert)
Helyszín: Fő tér (Forum színpad)
Baranyai Ákos és Tanítványai
Helyszín: Sörtér
Tábori élet
Helyszín: Történelmi témapark (Castra Militaria)

17:30
Marton Viki-koncert
Helyszín: Művészetek utcája

17:45
Ruben’s Latino zenekar (tropical zenei koncert)
Helyszín: Borok utcája (Via vinorum)

18:00
Escape of Mind – Aradszki Zsombor gitár Helyszín: Zsidó udvar és bazár (Zrínyi I. u. 17.)
Keleti gyermekfoglalkoztató
Helyszín: Szultánia kávéház (Cafe Frei)

18:30
Kovács Pál gitár, ének – saját dalok, feldolgozások Helyszín: Zsidó udvar és bazár (Zrínyi I. u. 17.)

19:00
Kulhay Géza – Hotzi Panni négykezes koncert
Helyszín: Zsidó udvar és bazár (Zrínyi I. u. 17.)
Francz Schubert: A-moll Allegro „Lebensstürme” Claude Debussy: Petite Suite

JELMEZES FELVONULÁS
Helyszín: Fő tér (Forum színpad)

20:30
ZUP (Muzsik és Volkova)
Helyszín: Sörtér
ZUP - Muzsik és Volkova: Kelet-közép-európai indie folk a greengrass és a testvériség jegyében
Meseautó 2. (Szabó Tibor és zenekara)
Helyszín: Művészetek utcája

21:00
Gerendás Péter – Bob Dylan magyarul Vendég: Hernádi Judit színművész
Zenekar: Premecz Mátyás – hammond orgona Miklós Milán – basszusgitár Gerendás Dani – dobok
(Vendég: Hernádi Judit színművész )
Helyszín: Zsidó udvar és bazár (Zrínyi I. u. 17.)
Rob Becker: Caveman – Az ősember (stand up comedy két felvonásban)
Helyszín: Thalia kertje, műfaj: színház/utcaszínház/bábszínház
Geszti Péter és zenekara: Létvágy (örömzene)
Helyszín: Fő tér (Forum színpad)

21:30
Keleti Fény
Helyszín: Karneváli civil korzó - Szent Márton utca, műfaj: előadás Mira Orient Art hastáncbemutató és Kopula Tűzijáték lézershow.
Kedvezőtlen időjárás esetén a program elmarad!

22:00
Bandázunk – Bíró Eszter & Herczku Ági és a banda (világzenei koncert) Helyszín: Borok utcája (Via vinorum), műfaj: zene/koncert Bíró Eszter Fonogram- és Gundel Művészeti-Díjas, valamint Herczku Meglepetéskoncert
Helyszín: Borok utcája (Via vinorum), műfaj: zene/koncert
Mare Temporis – Tűzvarázs
Helyszín: Művészetek utcája

22:30
Artistica Anam Cara: Fiúk, lányok, tüzek, lángok (tüzes show)
Helyszín: Fő tér (Forum színpad), műfaj: előadás
Tom Kondor Band koncert („A rock legjava, és még annál is több...”)
Helyszín: Sörtér

23:00 SZOMBAT
Heavyb4g & Methodbreakz – drum and bass DJ-set
Helyszín: Zsidó udvar és bazár (Zrínyi I. u. 17

23:45
A csodaszarvas legendája (tüzes produkció)
Helyszín: Borok utcája (Via vinorum)


2017. augusztus 27. vasárnap

09:00
Papok és papnők sétája a Fő téren
Helyszín: Iseum Savariense (Rákóczi F. u. 6–8.), műfaj: hagyományőrző bemutató
Háremfotózás
Helyszín: Szultánia kávéház (Cafe Frei)
Jósda, Arc-, csillám- és hennafestés
Helyszín: Szultánia kávéház (Cafe Frei)

10:00
Szombathely mindenkép(p)en. Amatőr- és műkedvelő fotósok Szombathelyen
1899–1990 (időszaki kiállítás)
Helyszín: MNL Vas Megyei Levéltára

10:15
Templomnyitó szertartás Isis papnőivel és papjaival
Helyszín: Iseum Savariense (Rákóczi F. u. 6-8.)

10:30
Fresco Ballo zászlóforgatók
Helyszín: Fő tér (Forum színpad)
Kapunyitás – Tábori élet
Helyszín: Történelmi témapark (Castra Militaria), műfaj: hagyományőrző bemutató
Trópusi lepke- és rovarkiállítás
Helyszín: Trópusi lepke- és rovarkiállítás (Ferences templom színházterme)

11:00
Kis Hétrét Együttes (gyermekkoncert)
Helyszín: Kalandvár (Campus Ludendi)
Séta az ókori Savariában (tárlatvzeetés)
Helyszín: Iseum Savariense (Rákóczi F. u. 6-8.)
Az OTP Bank alatti római városrészlet megtekintése szakmai vezetéssel (előzetes bejelentkezés alapján)
Mira Orient Art hastáncbemutató
Helyszín: Szultánia kávéház (Cafe Frei)
Római legiok és segédcsapataik seregszemléje (katonai hagyományőrző bemutató)
Helyszín: Történelmi témapark (Castra Militaria), műfaj: hagyományőrző bemutató
A tribün előtt a Legio XV. Apollinaris, a Legio III. Italica Concors, a Terra Dacica Aeterna és a Hasta Nomadorum, a Legio I. Adiutrix és a Legio Leonum Valentiniani.

11:15
Bethlen Gábor Hagyományőrség – a XVII. század török háborúi (katonai hagyományőrző bemutató)
Helyszín: Történelmi témapark (Castra Militaria)

11:30
Teatrum Trapptop: "Gólyalábas kalamajka" (gólyalában performace)
Helyszín: Művészetek utcája
Tárlatvezetés az időszaki kiállításban a Legio XV. Apollinaris COH. I. részvételével
Helyszín: Iseum Savariense (Rákóczi F. u. 6-8.)
Banderium Hungarorum – XIV. századi városi milíciák (katonai hagyományőrző bemutató)
Helyszín: Történelmi témapark (Castra Militaria)

11:45
Nyugati Gyepűk Pajzsa Haditorna Egyesület – Árpád-kori buhurt (hagyományőrző katonai bemutató)
Helyszín: Történelmi témapark (Castra Militaria)

12:00
Törzsi koreográfia – táncoktatás Shererah-val
Helyszín: Keleti udvar (Savaria Mozi árkádja)

12:10
Magor Íjász Hagyományt Őrző Egyesület – a honfoglaló magyarok hadviselése (hagyományőrző bemutató)
Helyszín: Történelmi témapark (Castra Militaria)

12:30
Képeslevelezőlap-gyűjtők dalköre
Helyszín: Karneváli civil korzó - Szent Márton utca
Collegium Gladiatorium – gladiátorok edzése és párharcok (hagyományőrző bemutató)
Helyszín: Történelmi témapark (Castra Militaria)

12:50
Kassai Lajos és tanítványai – lovasíjászat (hagyományőrző bemutató)
Helyszín: Történelmi témapark (Castra Militaria)

13:00
Buccsi Rezedák és Bóbiták – néptáncbemutató
Helyszín: Karneváli civil korzó - Szent Márton utca
Mira Orient Art hastáncbemutató
Helyszín: Szultánia kávéház (Cafe Frei)
Berbencés Vándorszín: Az aranyhal (interaktív mese)
Helyszín: Kalandvár (Campus Ludendi)

13:10
Tábori élet
Helyszín: Történelmi témapark (Castra Militaria)

13:40
Dr. Pesovár Ernő Alapfokú Művészeti Iskola – néptáncbemutató
Helyszín: Karneváli civil korzó - Szent Márton utca

14:00
Tárlatvezetés az Isis savariai otthona című kiállításban
Helyszín: Iseum Savariense (Rákóczi F. u. 6-8.) Háremfotózás
Helyszín: Szultánia kávéház (Cafe Frei)
Jósda, Arc-, csillám- és hennafestés
Helyszín: Szultánia kávéház (Cafe Frei)
Tértánc – az Energy Dance Team táncshowja
Helyszín: Fő tér (Forum színpad)
„Napsugár a levegőben” (versmuzsika kicsiknek-nagyoknak)
Helyszín: Művészetek utcája, műfaj: zene/koncert, előadás
Fesztiválhangulat a Tarisznyásokkal: válogatás a 27 éves zenekar dalaiból. A zenekar tagjai: Kiss Attila gitár, ének, Molnár András basszusgitár, Pados Zsolt fúvósok, ütősök
Mérnökmozi a Karneválon
Helyszín: Savaria Szimfonikus Zenekar kamaraterem

14:30
Kendik Péter – zongorafeldolgozások
Helyszín: Karneváli civil korzó - Szent Márton utca
Tárlatvezetés az időszaki kiállításban
Helyszín: Iseum Savariense (Rákóczi F. u. 6-8.)
Vadvágány
Helyszín: Sörtér

15:00
Táncbemutatók a misztikus kelet világából
Helyszín: Keleti udvar (Savaria Mozi árkádja)
Kakaó Zenekar: Gyerkőcdolgok – gyermekkoncert (gyermekkoncert )
Helyszín: Kalandvár (Campus Ludendi)
Séta az ókori Savariában (tárlatvzeetés)
Helyszín: Iseum Savariense (Rákóczi F. u. 6-8.)
Mira Orient Art hastáncbemutató
Helyszín: Szultánia kávéház (Cafe Frei)
Füred Dixieland Band (Fdixieland-swing koncert)
Helyszín: Fő tér (Forum színpad)
Pavane Egyesület – zászlóforgatók
Helyszín: Borok utcája (Via vinorum)
Legio XV. Apollinaris, Terra Dacica és a Hasta Nomadorum – az 1. és 2. századi dák háborúk idejének hadviselése (katonai hagyományőrző bemutató)
Helyszín: Történelmi témapark (Castra Militaria)

15:20
Római-hun-germán háborúk a népvándorlás korában (hagyományőrző bemutató)
Helyszín: Történelmi témapark (Castra Militaria)

15:30
Háklár Banda (könnyűzenei koncert)
Helyszín: Borok utcája (Via vinorum)
„Nézd a világ apró rebbenéseit...” (Poppre Ádám és Lévai Tímea)
Helyszín: Művészetek utcája

15:40
Nyugati Gyepűk Pajzsa Egyesület és az Onogur Lovasság (katonai hagyományőrző bemutató)
Helyszín: Történelmi témapark (Castra Militaria)

16:00
Hit Gyülekezete vasárnapi gyerek programok
Helyszín: Zsidó udvar és bazár (Zrínyi I. u. 17.)
Új Nemzedék-koncert
Helyszín: Karneváli civil korzó - Szent Márton utca
Táncbemutatók kelet és nyugat egzotikus világából
Helyszín: Keleti udvar (Savaria Mozi árkádja)
Navigium Isidis ünnepe
Helyszín: Iseum Savariense (Rákóczi F. u. 6-8.)
Pavane Egyesület – zászlóforgatók
Helyszín: Fő tér (Forum színpad)
Mathias Rex Történelmi Hagyományőrző Egyesület – a XVI. század haditechnikája (hagyományőrző katonai bemutató)
Helyszín: Történelmi témapark (Castra Militaria)

16:20
Artistica Anam Cara – középkori artista bemutató
Helyszín: Történelmi témapark (Castra Militaria)

16:30
Art Fusion Koncert
Helyszín: Sörtér

17:00
Snétberger Ferenc és tanítványai (jazzkoncert)
Helyszín: Fő tér (Forum színpad)
Főnix Tánccsoport: A kincsesláda titkai – táncszínház
Helyszín: Keleti udvar (Savaria Mozi árkádja) Iszkiri Zenekar: Jön a mamut! (családi koncert )
Helyszín: Kalandvár (Campus Ludendi)
Templomzáró szertartás Isis papnőivel és papjaival
Helyszín: Iseum Savariense (Rákóczi F. u. 6–8.)
Agg Ákos – Péntek Ottó acustic (akusztikus modern rock)
Helyszín: Művészetek utcája
Tábori élet
Helyszín: Történelmi témapark (Castra Militaria)

17:10
Salsa La Vida tánccsoport: Vida con corazon (salsabemutató)
Helyszín: Karneváli civil korzó - Szent Márton utca

17:30
Stetl zenekar koncertje
Helyszín: Zsidó udvar és bazár (Zrínyi I. u. 17.)

17:40
Kiss Aletta showtánc bemutatója
Helyszín: Karneváli civil korzó - Szent Márton utca

17:45
Koprive és Korponay Zsófi
Magyar és angol nyelvű szerzemények, horvát népdalok és kelet-balkáni ritmusok csendülnek fel a tamburazenekar és az énekesnő közös koncertjén.
Helyszín: Borok utcája (Via vinorum)

18:00
A Capella Savaria Együttes koncertje
Helyszín: Evangélikus templom
Ügyességi és kreatív játékok a Kisasszonyoknak és a Fiatal Uraknak. Dőzsöl az égen a Hold (Tóthárpád Ferenc megzenésített versei – Rózsabors Zenekar)
Helyszín: Művészetek utcája

18:10
Séi Csillagvirág Citerazenekar
Helyszín: Karneváli civil korzó -–Szent Márton utcat

18:40
BioRitmus Zenekar
Helyszín: Karneváli civil korzó - Szent Márton utca

19:00
Pajor Tamás Szózene Estje
Helyszín: Zsidó udvar és bazár (Zrínyi I. u. 17.), műfaj: zene/koncert
Közreműködik: Szentkirályi György és Szabó Viktor
Magyar Udvar
Helyszín: Magyar udvar

19:30
Álom (a Kortárs Fúzió táncjátéka)
Helyszín: Művészetek utcája

20:00
Mira Orient Art hastáncbemutató
Helyszín: Szultánia kávéház (Cafe Frei)
Ripoff Raskolnikov (blues-koncert)
Helyszín: Borok utcája (Via vinorum), műfaj: zene/koncert
Savaria Rézfúvós Együttes koncertje (koncertje)
Helyszín: Művészetek utcája

21:00
John Godber: Április Párizsban (vígjáték )
Helyszín: Thalia kertje
Karneválzáró ceremónia
Helyszín: Fő tér (Forum színpad)

21:30
Artistica Anam Cara (tüzes akrobatika)
Helyszín: Borok utcája (Via vinorum)
Petruska (szabadtéri "klubkoncert")
Helyszín: Sörtér

22:00
Savaria Szimfonikus Zenekar: Karneválzáró koncert (komolyzene könnyedén)
Helyszín: Fő tér (Forum színpad)

22:30
Irie Maffia (reggae-dancehall-koncert)
Helyszín: Borok utcája (Via vinorum)

 

 

Támogass, hogy még több és jobb cikkeket írhassunk!

A Nyugat.hu, amit épp most olvasol, háttérhatalom nélkül, hirdetésekből és támogatásokból tartja fenn magát. Célunk a hiteles, igazságkereső hírgyártás, a jó tartalom. Ehhez kérjük támogatásodat! Kattints és légy részese a szabadságnak.

 

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk vagy küldjön róla fotót, akár névtelenül is: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu

 

 


 
 

 
 
 

 
 

 
 
 
 
 
 
 

Hirdetés

Hirdetés