Egy elmaradt interjú, és a két rektorjelölt programja

Bár terveztük, hogy a Berzsenyi Dániel Főiskola másik rektorjelöltjével interjút készítünk, ez nem valósulhatott meg. A Nyugathoz eljutott viszont a két jelölt "titkos" programja.

Mint már megírtuk, március 9-én rektorválasztás lesz a szombathelyi Berzsenyi Dániel Főiskolán. Rektorválasztás és válaszút előtt a Berzsenyi Dániel Főiskola című cikkünk végén megírtuk: hamarosan interjút is közlünk a két rektorjelölttel.

Tallár Ferenccel készült írásunkat nemrég már olvashatták. Az esélyegyenlőség jegyében megkerestük dr. Gadányi Károlyt, a jelenlegi rektort is, aki a választás másik jelöltje.

A rektor úr elmondta: nem adhat interjút sem a Nyugatnak, sem más médiumnak. Amikor ugyanis elkészítették a rektorválasztás forgatókönyvét, a választás lebonyolításával megbízott bizottság úgy döntött, a választás az intézmény belügye. Nem akarják azt a nagy nyilvánosság elé vinni. Neki pedig, mint az intézmény jelenlegi vezetőjének különösen ügyelni kell arra, hogy betartsa ezt a döntést.

Arról pedig, hogy milyen programot szeretne megvalósítani, ha újraválasztják, illetve milyen elképzeléseket adott le a pályáztában, szintén nem akar beszélni. Amíg ugyanis nem választják őt újra, és a programjára nem bólint rá a Főiskolai Tanács, addig az nem hivatalos.

Információink szerint erről egészen más a véleménye a másik jelöltnek, Tallár Ferencnek. Ő többször, több alkalommal - többek között a Főiskolai Tanács előtt  - is elmondta: nem ért egyet a nyilvánosság kizárásával. Mivel az ügyben nem jutottak konszenzusra, szerinte nem hozhatott  ilyen értelmű döntést a rektorválasztást lebonyolító bizottság sem. Így ő magára nézve nem tartja érvényesnek a nyilatkozatstoppot.

A két rektorjelölt programja egyébként felkerült az internetre, a főiskola belső hálózatára is. Letölteni azonban csak azok tudják, akik a főiskolától kapott jelszóval, hozzáféréssel rendelkeznek. (Még a nyomtatás funkciót is kiiktatták a két dokumentumnál, vagyis nyomtani sem lehet őket.) Vagyis a nagy nyilvánosság számára elérhetetlen.

A Nyugat azonban hozzájutott a két pályázathoz. Aki tehát kíváncsi arra, mit is szeretne megvalósítani a két rektorjelölt, ha nyer, nálunk elolvashatja.

Dr. Gadányi Károly pályázata

Dr. Tallár Ferenc pályázata

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu

Kultúra