Eltökéltnek tűnik a szombathelyi városvezetés abban, hogy ne csak passzív formájában szolgálja pozitív életérzésünket a kicsinosított Fő tér, de aktív tartalomban is. Az önkormányzat úgy szeretné, ha minden hétvégén lenne itt valamilyen kulturális műsor. Ebben az évben ez az utolsó hétvégénk, amit még meg tudunk tölteni programmal, mert jön a kampányidőszak, és le van foglalva a Fő tér mondta el lapunknak a szervezésben oroszlánrészt vállaló Pintér István, akinek elmondása szerint kora tavasztól iskolazárásig bolydítanák meg a Szombathely lelkének számító területet.
Pénteken este hétkor zendít rá megyénk új reménysége
Szeptember első napján, pénteken este hétkor állítanák pályára e kultúrmissziót a hosszú esztendők óta érlelődő, jelen pillanatban az egész nyugat-dunántúli régióban példa nélkül álló Pannon Cigányzenekarral, ami négy-öt hónapja állt össze tizennégy taggal. Már csak egy brácsást és klarinétost keresnek az együttesbe, amit egyébként gondolkodás nélkül kért fel az önkormányzat első fellépésének abszolválására mi több, a kisebbségi külügyi bizottságtól át a Miniszterelnöki Hivatalig mindenhonnan nagy összefogást érzékelnek.
A kilométernyi magyar rádiós felvételeket és megannyi elsimerést maga mögött tudható Baranyai Lajos művészeti vezető szerint a zenekar klasszikus felállása a színpadi cigányzenének, a Rajkó zenekar mintájára épül fel. Idő kellett azonban ahhoz, hogy azokat az embereket megtaláljam, akikkel lehet együtt dolgozni, sikert elérni, zenét csinálni. Vannak a tagok között szombathelyiek, vasváriak, celldömölkiek, bükiek, sőt, Győrből is van zenekari tagunk. A tagok érezhetik a zenekar súlyát, ugyanis volt, aki a Száztagú Cigányzenekarból lépett ki miatta, mások külföldi fellépést mondtak le.
Péntekre olyan programmal készülnek, amiben minden megtalálható és ami mindenkit megtalál, a melódiákra fogékony fiataloktól a korosodó zeneértőkig: felcsendül a Monti csárdás, Erkel Ferenc Palotása, Brahmstól a Magyar Táncok, de filmzene-feldolgozások, spanyol és francia dallamok is, és különlegességként a Delta tudományos magazin címzenéjének saját átirata. Nagy ambícióval indultunk neki a dolgoknak, és nagyon nagy örömet szeretnék szerezni bárkinek, aki kilátogat a Fő térre. Szeretnénk, ha úgy mennének haza, hogy ez a zene megmaradna, a fülükbe csengene, és messze vinnék a hírét vallja őszintén Baranyai Lajos.
Köztéri szoborkiállítással, sportbemutatókkal, vetítéssel várnak szombaton
A pénteki lendületet szombaton élő szobrok, tűzzsonglőrök, köztéri szoborkiállítás-megnyitó viszi tovább, de a sportbarátok kedvére is járnak a szervezők: lesz gyorskorcsolya és Krav Maga bemutató, akár aerobik edzésbe is belevethetjük magunkat, este nyolctól pedig a magyar-norvég EB selejtező meccset vetítik ki 3X4-es vászonra, ami után amennyiben az időjárás is kegyeibe fogadja a rendezvényt a Csak szex és más semmi című magyar filmet is befogadhatják a megjelentek.
Részletes programokért keresse fel programajánlónkat ezen a linken.