Jubilál a Soundclash Fesztivál

Tizedik alkalmához érkezett el az Oladi Művelődési Központ alternatív zenei találkozója: Heaven Street Seven, Magna Cum Laude és Ladánybene 27 lesz a szombati menüben.

Szombathely legnagyobb könnyűzenei fesztiválja, a Soundclash jubileumi alkalomhoz érkezett: immáron tizedszer rendezik meg az Oladi Művelődési Központ zenével megfertőzött falai között. A szervezők gondoskodtak a „méltó megemlékezésről”: november 11-én szombaton este héttől ismét nagy nevek érkeznek a feltörekvő zenekarokkal egyetemben, ám a két vonal most először helyszínileg is különválik.

A feltörekvők a színházteremben, a befutottak az aulában villanthatnak
Az OMK színházterme ad helyet a tehetséggondozásnak. Itt elsőként a már jelentős népszerűségre szert tett Jah’s Warriors lép fel: a szombathelyi reggae csapat két dumaemberrel alapozza a hangulatot a fesztivál elején. Őket követi a sárvári B.A.D. zenekar, akik egy tehetségkutató első díjasaként kapták a fellépési lehetőséget. A színháztermi koncerteket a tatai Avion zenekar zárja: egy kicsit Quimby, egy kicsit Kispál, de azért egyedi. Az itteni koncertek természetesen a nagyszínpados bulik szüneteiben kerülnek megrendezésre, így egy pillanatra sem lesz megállás!

Az aulai nagyszínpad az ún. „népszerűeké”, vagy nevezzük őket akárhogy. Fél nyolc magasságában itt nyílik a fesztivál a budapesti Anselmo Crew koncertjével. Fergeteges buli várható, a fesztiválra oly jellemző zenei eklekticizmus jegyében: reggae, latin, elektro és hip-hop kerül terítékre. Az aulai színpad programját a frisslemezes Heaven Street Seven folytatja. Az idei év az övék volt: nagydíj a cannes-i MIDEM fesztiválon, fellépés Európa legnagyobb zenei vásárán Berlinben, és ehhez még egy sikeres új lemez. Talán először a Soundclash keretében egy vállalható popzenei produkciót is műsorra tűztek a szervezők: a rádiókedvenc Magna Cum Laude is eljön. Utánuk hajnaltájt viszont nem kisebb név, mint Jamaika magyar hangja, a Ladánybene 27 vezeti le a partit a rájuk jellemző örömzenével.


Soundclash belépővel ingyenes a belvárosi DJ Palotai party
Még egy fontos információ a zenekedvelőknek: Az OMK és a Cinema Café szervezői úgy döntöttek, hogy egymás kezébe csapnak, és az aznap esti Savaria Moziban megrendezendő DJ Palotai buli csak a Soundclash Fesztivál befejeződése után indul. További jó hír, hogy a fesztiváljeggyel a Savaria Mozi-s party ingyenes. November 11-én tehát: összefogás Szombathelyen. Legyen ez az igényes könnyűzenék és az undeground hangok közös összefogásának napja!



Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu

Kultúra