A Meta feloszlatja független tényellenőrző csoportját, amely eddig a Facebookon és az Instagram tartalmát figyelte, szerepüket az X-stílusú „közösségi megjegyzések” veszik át, ahol a bejegyzések megbízhatóságáról a felhasználók döntenek.
A vállalat keddi blogbejegyzése mellett Mark Zuckerberg egy videóban beszélt arról, hogy a külsős moderátorok „politikailag túlságosan elfogultak” voltak és „ideje visszatérni a szabad véleménynyilvánítás gyökereihez”.
A bejelentést a BBC összefüggésbe hozza azzal, hogy Zuckerberg - más technológiai cégek vezetőihez hasonlóan - igyekeznek javítani a kapcsolatukat a Donald Trumppal, mielőtt még hivatalba lép január végén.
Trump és republikánus szövetségesei korábban többször bírálták a Metát tényellenőrzési gyakorlata miatt, a jobboldali hangok cenzúrázásának nevezték azt. A változtatások bejelentése után Trump egy sajtótájékoztatón üdvözölte Zuckerberg döntését.
Az online gyűlöletbeszéd ellen küzdők viszont megdöbbentek a bejelentésen, és úgy sejtik, a döntés hátterében az áll, hogy a cég megpróbál az új elnökhöz simulni, és már előre arra készül, hogy elkerülje a felelősségrevonást a gyűlöletért és a dezinformációért, amelyet a platformjai közvetítenek.