Leépítéseket hajtott végre a Spar, amelyek következtében több tucat munkavállaló veszíti el állását – értesült a Telex. A lapnak egy olvasó hívta fel a figyelmüket a létszámcsökkentésre, miután a kiskereskedelmi lánc a múlt héten bejelentette, hogy március végétől online áruházát a Woltra helyezi át.
A lap megkereste a Spart az értesüléssel kapcsolatban, amelyre a vállalat az alábbi választ adta: „Az online értékesítési csatorna 133 főt magában foglaló munkatársi állománnyal rendelkezik. Közülük több mint 60 százaléknak ajánlottunk állást más munkaterületeinken.”
Maczelka Márk, a Spar kommunikációs vezetője hozzátette, hogy a leépítésekről tájékoztatták a Szentendrei Járási Hivatal Foglalkoztatási Főosztályát, valamint a cégnél működő szakszervezetet is annak érdekében, hogy az érintett dolgozók minden szükséges támogatást megkapjanak.
Heiszler Gabriella, a Spar Magyarország ügyvezető igazgatója korábban a lapnak adott interjújában már utalt arra, hogy az online áruház működtetése – hasonlóan más kiskereskedelmi szereplőkéhez – nem hoz közvetlen nyereséget, hanem inkább hosszú távú befektetésként tekintenek rá.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot!
A független és szabad újságírás ezután is fontos marad! Sok dolgunk lesz a múlt feltárásával, a mindenkori hatalom ellenőrzésével és azzal, hogy továbbra is egy olyan országért dolgozzunk, ahol valódi jogait vannak és ahol a tetteknek következménye van.
A Nyugat.hu-t többféle módon támogathatod. Tedd meg!