Fejlődik az orvostudomány és a családtervezés is. A nemi betegségek elleni harcban óvszerrel és tesztekkel küzdünk, és már a leginkább rettegett HIV kezelésében is újabb és újabb mérföldköveket érünk el. Például "72 órás tabletta" készült azok számára, akik védekezés nélkül szexeltek, és utólag nem biztosak partnerük egészségében. Ezt az immunrendszer-erősítőt egy hónapig kell szedni, hogy megakadályozza a betegség kialakulását.
Aki, ne adj' Isten, már HIV pozitív, az is sokkal nagyobb biztonságban van, mint mondjuk tíz évvel ezelőtt. A mai gyógyszerekkel az immunrendszer szinten tartható, és nem alakul ki az AIDS-es állapot. Gyakorlatilag annyi nehézséggel kell szembenéznie így a betegnek, mint mondjuk cukorbetegség esetén, azaz gyakorlatilag teljes értékű életet élhet.
A fogamzásgátló implantátum
A védekezés új formái látnak napvilágot, köztük a legmodernebb az implantátum, amit én is beültettettem magamnak. A csöpp pirula méretű kis szerkezet fokozatosan engedi ki magából a háromévnyi fogamzásgátló szert, ami hármas hatású összetevőket tartalmaz. Egyrészt nem engedi a petesejteket kilökődni, másrészt megvastagítja a méh falát, hogy az esetleg mégis kilökődött petesejt ne tudjon beágyazódni. Ezen kívül a méhnyak falát is megvastagítja, amitől a férfi hímivarsejt nem tud bejutni. Jelenleg teherbeesés szempontjából ez a legbiztonságosabb védekezési mód.
A kis implantátum időközben bármikor kiszedhető, de ha ez nem történik meg, akkor három év után hatása elmúlik. Behelyezése meglepően fájdalommentes, láthatatlanul rejtőzik a felkarban. A modern nőnek pedig soha többet nem kell emlékeznie a tabletták bevételére, kiváltására, felíratására, magával cipelésére, mert ő már az új generáció, a módosított szuperlény.
Látáskorrekció percek alatt
Az egy másodperces AIDS-teszt után a 15 perces látáskorrekciós műtét került az étlapra. Kérdés persze, hogy ki az, aki megengedheti magának, és ki az, aki nem. De ha valaki sajnos rossz szeműnek született, az tudja: mindenképp költenie kell. A lézerbe nézve a vörös és zöld fények villódzása olyan, mint egy tűzijáték, de este már a nappali fotelből ülve is végig tudom olvasni szemüveg nélkül a könyvespolcon álló összes kötet címét.
Ez se úgy megy, mint három éve, amikor utána hetekig nem mehetett az ember napfényre, és vámpírként kellett tengetnie a napjait, munkájától és barátaitól távol. Fájdalom és macera nélkül javítják ki nekünk a fehérköpenyesek azt, amit a természet elrontott.
Plasztikai műtétektől a beültetett chipig
Bár a plasztikai műtétek rengeteg visszatetszést keltenek napjainkban, hatalmas segítséget jelentenek néhány ember számára. Érthető abban az esetben, ha valaki olyan vonással született, ami mellett az emberek csak a magas szintű tolerancia gyakorlásával tudnak elmenni, vagy épp egy baleset következtében van szükségük szépészeti beavatkozásra. Nyilván nem arról beszélek, amikor valaki természetellenes műemberre szabdalja magát, hiszen mint minden mást, ezt is túlzásba lehet vinni.
Hogyan folytatódik ez a valóságos utópia? Vajon mikor fognak chipet ültetni belénk, hogy azzal igazolhassuk magunkat, fizethessünk, utazhassunk, vezethessünk, kondiba, szoliba és könyvtárba járhassunk? Vagy mi más készül még éppen, azért hogy jobbá tegye az életünket?