2017 első negyedében jönnek az új bankjegyek - közölte a jegybank a VS.hu kérdésére. Mint írják, a bankjegyek cseréjére azért van szükség, mert a leváltandó sorozat elavult, és bár viszonylag alacsony a forinthamisítványok száma, a jegybank szerint érdemes biztonságosabb címleteket kiadni.
A teljes sorozat cseréjének költsége nettó 15-20 milliárd forint lesz, de ennek az összegnek durván 60 százaléka egyébként a régi bankjegyek elhasználódása miatti cserére is elmenne.
A kérdés apropója az volt, hogy szeptember 25-én bocsátotta ki a Magyar Nemzeti Bank az új húszezres bankjegyet. Ezelőtt, 2014 ősze óta az új tízezressel ismerkedhettünk.