Kilövésre kész: Nyugatbeat pénteken!

Egy hónapja megszólaltattuk Szombathely első, az oladi Soundclash-nél nagyobb szabású fesztiváljának szervezőjét, hogyan ugranak neki ennek a projektnek. Azóta van már plakát, rajta nevek, amit most emlékeztetőül mindenkinek közzéteszünk. Április 11-én Nyugatbeat, ruhákat kivasalni, hajakat bekészíteni, szabadságot kivenni, iskolát elfelejteni!

Nyugatbeat Fesztivál. Szombathely. Április 11. Agora Művelődődési és Sportház (Március15 tér) jegyárak: Elővételben : 2900 F t, a koncert napján, a helyszínen: 3500 Ft

Program (kapunyitás: 15:30):

Nagyterem:

Notwithstandig
16.40 - Metrosurfing
17.20 - Zaporozsec
18.00 - Kaukázus
19.00 - Ocho Macho
20.00 - P.U.F.
21.15 - Zagar
22.30 - Neo
24.00 - Kiscsillag
01.30 - P.A.S.O.

Kisterem:

Tommy Brutkho – Vidaotone

A fellépőkről
A bemutatkozó év kínálatában olyan előadók kerültek egymás mellé, akik biztosítékot jelentenek arra, hogy már az első Nyugatbeat Fesztivál is szélesebb, színes közönséget vonz majd Szombathelyre.

Már kora délutántól olyan közkedvelt környékbeli zenekarok játszanak a színpadon, mint az igényes rockzenét, igényes szöveggel előadó METROSURFING, akik már számos befutott csapatot kísértek előzenekarként, és a tavalyi Átjáró tehetségkutató elismert szereplői is voltak, vagy például a 2004-ben alakult érett, összeforrt hangzású ZAPOROZSEC, akik olyan zenekarokkal lépnek rendszeresen színpadra, mint a Kispál és a Borz, Quimby, vagy a 30 Y. Helyet kap még a hangulatbemelegítésben a funky és alternatív zenei elemekkel tarkított progresszív rockot játszó NOTWITHSTANDIG nevű trió is.

Az estét a Tatabányáról indult, az interneten korlátozás nélkül terjesztett lemezeik révén egyre népszerűbb fiatal alternatív rockzenekar, a KAUKÁZUS kezdi. Kidolgozott, gyakran filozofikus szövegeik kortárs életérzéseket és hangulatokat közvetítenek.

A színpadot utánuk egy igazi szombathelyi kedvenc, az Ocho Macho nevű, nyolc lehengerlően tehetséges fenegyerekből álló csapat követi, tömören összefoglalva „pop-rock-jazz-ska-reggea-latin” muzsikájával. Műsoruk nagyobb részét teszik ki egyelőre a feldolgozás dalok (pl. Manu Chao), de már készülnek a saját szerzeményeik is.

A zenét nyolc órától olyan neves előadók szolgáltatják, akiknek a neve már minden rutinos fesztiválozó számára ismerősen cseng. A sort a PÁL UTCAI FIÚK Leskovics Gábor (Lecsó) 1983-ban alakult zenekara indítja, a szélesebb közönség számára is fogyasztható, de minőségében sohasem megalkuvó dalokkal.

Később a ZAGAR mint a Yonderboi zenei kíséreteként indult, de hamar önálló arculattal rendelkező és a nezmetközi elektronikus zenei színtérnek elismert formáció fokozza a pörgést. Kompozícióik jazzes és indie-rockos zenei motívumokat is gyakran használnak, atmoszférájuk leginkább a késő 60-as évek hangulatának modern megidézéseként jellemezhető; második albumuk Wings of love című dala, több hazai alternatív énekesnő közreműködésével a tavalyi év egyik hatalmas slágere lett.

A hazai elektronikus 1998 óta létező NEO, nemzetközi szinten is jegyzett sztárcsapatának hangzásvilágából is hallható lesz egy kis ízelítő. A nagyközönség által leginkább az MTV-n és más zenei adókon is sokat játszott Rózsaszín párduc filmzene-feldolgozásuk vagy a Ranbo 13 klipje, valamint a Kontroll című kultuszfilm zenéje alapján ismerheti őket. Zenei filozófiájuk szerint a zenéjüket poszt újhullám, indie popos melódiákkal fűszerezett dark és elektro-pop jellemzi.

Szinte minden hasonló fesztivál elmaradhatatlan fellépője már a KISCSILLAG zenekar, most sem lesz ez másként. A Kispál és a Borz korai időszakában már együttjátszó zenészekkel (Ózdi Dezső, Brautigan Gábor és Lovasi András), eredetileg szabadidő zenekarként 2005-ben összeállt csapat zenéje természetesen Lovasi szövegi világára építkező, letisztultabb és egyszerűbb zenei motívumokkal, klasszikusabban rockos hangzásokkal dolgozik.

A programot két olyan lendületes, a késő éjszakában elfáradt közönség számára új energiát adó ska alapokból építkező együttes zárja a nagyszínpadon, mint a PANNONIA ALLSTARS SKA ORCHESTRA (PASO), és a TIZENHÉT néven futó szombathelyi zenekar. Az előbbi a tradicionális jamaicai ska zene népszerűsítésének szándékával 2003-ban alakult zenekar. Stílusuk érdekes keveréke a tradicionális ska-nak, a reggae-nek és a 2tone-nak, de más zenei hatások is felfedezhetők benne a jazztől kezdve a dubig. A viccesebb, könnyedebb témák mellett társadalomkritikus, mindenfajta gyűlöletet elítélő szövegeik szövegekkel dolgoznak. A TIZENHÉT zenekar pedig ötvözi az első és második generációs ska muzsikát, a reggae és a rocksteady stílusjegyekkel.

Nyugatbeat Fesztivál. Szombathely. Április 11. Művelődődési és Sportház (Március15 tér) jegyárak: Elővételben : 2900 F t, a koncert napján a helyszínen: 3500 Ft

Program (kapunyitás: 15:30):

Nagyterem:

Notwithstandig
16.40 - Metrosurfing
17.20 - Zaporozsec
18.00 - Kaukázus
19.00 - Ocho Macho
20.00 - P.U.F.
21.15 - Zagar
22.30 - Neo
24.00 - Kiscsillag
01.30 - P.A.S.O.

Kisterem:

Tommy Brutkho – Vidaotone

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu

Kultúra