A Nyugat.hu információi szerint megvan az első két, hivatalos országgyűlési képviselőjelölt Szombathelyen. A megfelelő számú ajánlószelvényt Balassa Péter, a Haladás labdarúgóinak egykori csapatkapitánya, valamint Árvai Roland, ügyvéd szerezte meg. Mindketten a Jobbik jelöltjei. Balassa Szombathely 1. választókörzetében, Árvai pedig a 2. körzetben száll majd ringbe a képviselőségért.
A Ballassával készült interjúnkat itt olvashatják Hali csapatkapitányból Jobbik parlamenti képviselőjelölt 2010. January 05. 10:52 .