Nem lehet elégszer mondani: Ne hagyjunk értéket az autóinkban!
Szombathelyen, az MMIK mögötti parkolóban egy Skoda Felicia jobb hátsó háromszögablakát betörték, az utastérben a hátsó ülések háttámláját előrehajtották, és a csomagtartóból elvittek három kézitáskát, személyes iratokkal, mobiltelefonnal, készpénzzel. A lopással okozott kár 140.000 Ft, a rongálási kár 20.000 Ft.
Szintén a megyeszékhelyen történt, hogy két külföldi randalírozott. A rendőrség részletes adatgyűjtése felderítette, hogy a Bem József utcai parkolóban lefeszítették egy BMW rendszámát és összetörtek egy üvegpoharat. Büntetőeljárás kezdeményezve…
Egy lakatlan lakás ajtaját felfeszítve tolvajok vittek el törtaranyat és cserépkályha-ajtót, 15 000 Ft értékben, Szombathelyen. Rongálással is okoztak 20 000 Ft-nyi kárt.
Celldömölkön egy Wesselényi utcai pavilon ajtaját feszítették fel. Zsákmány: sarokcsiszolók, pipadohány, szeszesitalok és 25 000 Ft készpénz. Összesen 85 800 forinttal rövidítették meg a károsultat, plusz ajtójavítás. Randa egy dolog.
Kőszegen egy osztrák autó bal hátsó ajtajának ablaküvegét törték be a szociális együttélés írott szabályaira fittyet hányó emberek. Elvittek egy aznap vásárolt női táskát, levéltárcástul. A rongálás 2000 euro-nyi, az ellopott tárgyak mintegy 20 000 Ft-ot értek.