Az ukrajnai háború borzalmairól szól a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia nagyböjti körlevele. "Most, nagyböjt első vasárnapján, a háború kitörésének negyedik évfordulóján a hívek könyörgése során minden templomban mondjunk imát a békéért!" - áll a körlevélben.
Az MKPK azt is írja, hogy nagyböjt második vasárnapjáig bezárólag a templomokban adományt gyűjtenek a háború sújtotta területeken élők számára.
Mivel a magyar kormány narratívája a háború kezdete óta a "békéhez" való ragaszkodás, miközben a konfliktusokat inkább a nyugati és ukrán kormányokkal keresik, mintsem az agresszor Oroszországgal és mivel választások előtt állunk, ezért egyeseknek gyanús lehet az időzítés.
Az MKPK ma reagált is azokra a sejtetésekre, miszerint politikai érdek lapulna a körlevél tartalma mögött, szerintük "a jószándékú hívők többsége megértette az üzenet lényegét és támogatásukkal tevékenyen is hozzájárulnak a Katolikus Karitász ukrajnai missziójához."
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!