Akár a testi épségüket is veszélyeztethetik azok a felhasználók, akik az Amazonról vásároltak kedvező áron Apple-töltőket és kábeleket, nagy részük ugyanis a Mobile Star LLC-től származik, és hamisítványokról van szó - írja a Patently Apple.
Az Apple próbaként több mint száz eszközt (hálózati adapterek, töltők, kábelek) vett meg, és úgy találta, hogy ezeknek a 90 százaléka hamisítvány. A termékeknél a viszonylagos alacsony ár volt a gyanús, az Apple ugyanis nem erről híres.
Az Amazon internetes áruház kijelentette, hogy cégüknél a zéró tolerancia van életben a hamisítványokra, és szorosan együttműködnek a gyártókkal és a márkákkal, hogy felderítsék a törvénysértést.
A hamisított termékeket már eltávolították az Amazonról, korábban elég sokan vásároltak ilyeneket, ezek veszélyesek is lehetnek, mert hiányozhatnak belőlük azok a biztonsági funkciók, amelyek védik a felhasználókat az áramütéstől és a tűzesetektől.
Az Apple kétmillió dolláros keresetet nyújtott be a napokban a a Mobile Star LLC ellen.