Az aradi vértanúk női kemények, büszkék, és néha kíméletlenül szexik voltak

Október 6-ától nézhető meg Budapesten a Hátrahagyottak emlékezete című köztéri kiállítás a Március 15. téren, ahol a kivégzett magyar honvédtisztek özvegyei néznek vissza ránk lehengerlő élethűségben. Itt vannak ők és a történeteik.
Leiningen-Westerburg gróf hesseni származású volt, 1845. november 3-án vette feleségül a törökbecsei születésű, tizennyolc éves Sissány Elízt. A 26 éves német származású gróf azzal, hogy elvette e gazdag család legifjabb lányát, magyar birtokos lett. Ez azonban nem csak anyagi helyzetét, de érzelmeit, cselekedeteit is befolyásolta, így a szabadságharc kitörésekor önként esküdött fel a magyar ügy mellett.
Unger András
Leiningenné, aki a fogság idején nem volt Aradon, egy hónappal később, a férjét végső útjára kísérő lelkésztől értesült hős ura utolsó perceiről. A szabadságharc után az özvegy kérésére Barabás Miklós átfestette Leiningen császári tisztként ábrázolt képét - a megújult képen a vértanú vörös, honvéd tábornoki egyenruhában áll, mellén a Magyar Katonai Érdemrend II. osztályú kitüntetésével.
Unger András
Knezich Károly horvát katonacsaládba született, de híven szolgálta a magyar alkotmányra tett esküjét. Korábban az egri 34. gyalogezredben szolgált, így ismerte meg és jegyezte el 1892. nyarán az egri születésű, 23 éves Kapitány Katalint, a hazafias érzelmű Kapitány Mihály szenátor lányát.
Unger András
Hátrahagyottak emlékezete: szabadtéri kiállítás Budapesten az aradi vértanúk özvegyeiről
Unger András
Nem kell asszony a haditáborban.

Tartsd életben a helyi nyilvánosságot!

A független és szabad újságírás ezután is fontos marad! Sok dolgunk lesz a múlt feltárásával, a mindenkori hatalom ellenőrzésével és azzal, hogy továbbra is egy olyan országért dolgozzunk, ahol valódi jogait vannak és ahol a tetteknek következménye van.
A Nyugat.hu-t többféle módon támogathatod. Tedd meg!

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hozzászólások

A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!

Kép.