Már Mauritániában járnak a Budapest-Bamako rally szombathelyi versenyzői

A Rozsdás struccok és a Recycling Matadors csapata is folyamatosan posztolja élményeit.

Javában zajlik a Budapest-Bamako rally, amelyen két szombathelyi csapat is részt vesz. A Recycling Matadors egy piros Passat kombival, a Rozsdás struccok csapata pedig 33 éves VW Transporterrel, azaz kisbusszal vágott neki a tízezer kilométeres távnak.

A táv egy jó részét mindkét csapat már megtette. Cikkünk írásakor épp Mauritánia fővárosában, Nouakchottban járnak, élményeikről pedig rendszeresen posztolnak.

Kalandos határátlépés, lenyűgöző tájak

A "struccok" például arról írtak, a határátlépés egyáltalán nem volt egyszerű, mivel a Marokkó és Mauritánia közötti, "senkiföldje" mellett egy aknamező húzódik - tíz kilométer hosszan. Állításuk szerint a szervezők gondoskodtak arról, hogy a valódi útlevél beléptetés az esti kempingünkben legyen, mégis fél órát kellett várakozniuk ezen a veszélyes területen.

Egy másik bejegyzésben pedig arról számoltak be, hogy átadták azokat a gyermekruhákat és tanszereket, amiket Szombathelyről vittek magukkal.

A Ráktérítőnél
Facebook/Rozsdás struccok

Beszámolójuk szerint a szálláskeresés sem ment könnyen. "A szállásunkat már december elején lefoglaltuk, de ez itt nem érdekelt senkit. Aki előbb jött az kapott szobát, mi 3 órát vártunk mire egyből kiköltözött a személyzet, és kitakarították nekünk. Az utolsó szobákat sikerült így megszereznünk ezen a szálláson, van aki a parkolóban kénytelen sátrazni" - írták.

A Recycling Matadors csapata is aktív.

Facebook/Recycling Matadors

Az elmúlt napokban például arról posztoltak, hogy

  • megjárták a Ráktérítőt
  • látták a világ (és persze Mauritánia) leghosszabb vonatát
  • és hogyan fürdették meg őket.
  • A két csapat útját folyamatosan követjük, a friss információkról folyamatosan beszámolunk.

    Tartsd életben a helyi nyilvánosságot!

    A független és szabad újságírás ezután is fontos marad! Sok dolgunk lesz a múlt feltárásával, a mindenkori hatalom ellenőrzésével és azzal, hogy továbbra is egy olyan országért dolgozzunk, ahol valódi jogait vannak és ahol a tetteknek következménye van.
    A Nyugat.hu-t többféle módon támogathatod. Tedd meg!

    Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
    Google Favicon
    Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

    Hozzászólások

    A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

    A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!

    Sport