Futóműgyilkos vasúti átjáró bosszantja az autósokat Körmenden

De megvan a megoldás.

Temérdek olvasói panasz érkezik szerkesztőségünkbe nap, mint nap. A legtöbb Szombathelyről, de olykor a megye más településeiről is. Most éppen egy körmendi probléma miatt írt egy olvasónk.

„A helyszín Körmend, az ADA-nál lévő, már régóta nem működő vasúti átjáró. Siralmas az állapota, elég rajta kíméletesen áthaladni az autóval. Kb. 2 hete 'foltozták', tartott talán 2 napig a nem jó, hanem jobb állapot. Az autók futóművét jelentősen károsítja. Jó lenne felhívni a város figyelmét, hogy valamit kezdjenek már vele, és bírja is rendesen” – panaszolta olvasónk, aki egy fotót is mellékelt.

Olvasó

Mi pedig azonnal meg is kerestük a körmendi önkormányzatot, hogy tudnak-e a problémáról, ők végzik vagy végeztetik az olvasó által említett „foltozást”, illetve hogy mi a tervük hosszútávon a probléma orvoslására.

Válaszukban azt írták, hogy nem ismeretlen előttük a probléma, de nem az önkormányzathoz tartozik a vasúti átjáró, így annak karbantartása és felújítása sem az ő feladatuk, hanem a GYSEV Zrt.-é, ugyanis ők a tulajdonosok.

„Bebes István, Körmend város polgármestere egyébként az elmúlt időszakban több alkalommal is jelezte a GYSEV vezetése felé a probléma meglétét, melynek orvoslása reményeink szerint minél hamarabb megtörténik” – tudtuk meg.

Így hát elküldtük kérdéseinket a GYSEV-nek is, ahonnan már kicsit hosszabb idő múlva érkezett a válasz. Mint írják, az érintett vasúti átjáró a Körmend – Zalalövő vasútvonal és a 8-as számú főút kereszteződésében található és az ő megoldási javaslatuk az átjáró teljes felszámolása lenne.

„Ezt kezdeményeztük az illetékes hatóságnál, benyújtottuk a megszüntetéshez szükséges terveket. Amint a szükséges hatósági engedélyt megkapjuk, az átjáróból szakembereink eltávolítják a vasúti pálya elemeit, és leszerelik a sorompót, a vasúti pálya helyén pedig folyamatos aszfaltborítású utat alakítanak ki” – közölte a vasúttársaság.

A megoldás tehát megvan, de ez még idő. Addig is viszont, amíg nem kezdhetik meg ezeket a munkálatokat, 30 km/órás sebességkorlátozás van érvényben a vasúti átjáróban és igyekeznek elvégezni a szükséges karbantartási munkálatokat is.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu

Hozzászólások

A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!

Jelentem