Elküldte a hetekben a még megmaradt, kevesebb mint ezer munkavállalóját a felszámolás alatt álló Tungsram Operations Kft., négy gyáregységében már csak 30-40 dolgozója maradt – írta a Népszava.
Sallai Gábor, a Tungsram Dolgozók Független Szakszervezetének elnöke a lapnak elmondta: a felmondási idő január közepéig tart, "a többség pedig közös megegyezéssel távozik, azaz még karácsony előtt hozzá tudnak vagy tudtak jutni végkielégítésükhöz".
November elején derült ki
Felszámolják a Tungsramot 2022. November 07. 18:46 , hogy felszámolják a nagy múltú vállalatot. miután nem sikerült megállapodni a hitelezőkkel. A vállalat idén tavasszal
A Tungsram 1600 dolgozóját bocsátja el 2022. April 28. 10:36 1400 dolgozóját már elbocsátotta.