Meghaladta az 1,4 milliót a Telekomnál tévére előfizető ügyfelek száma, miközben a június végi adatok alapján 4,2 százalékuk tévézik műholdon keresztül. Utóbbiak számára válik elérhetetlenné 2025. január 28-án a szolgáltatás, melyet már három éve nem értékesít a cég.
Az érintett ügyfelek tájékoztatását november elejétől kezdi meg a szolgáltató postai úton, valamint decembertől a műholdas szolgáltatáson belül, egy külön képernyőn is felhívja a figyelmet a változásra. Számukra a Telekom – az igénybevétel helyszínén elérhető sávszélesség és a telepíthetőség függvényében – az újabb, digitális technológiát nyújtó Telekom TV szolgáltatását ajánlja. Ahol korszerű vezetékes hálózat nem áll rendelkezésre, ott a mobilhálózaton keresztül, a Telekom kényelmi szolgáltatásaként elérhető Telekom TV GO szolgáltatás nyújthat megoldást.
A cég ugyanakkor azt is megjegyezte, hogy várhatóan nem tud minden, jelenleg műholdas TV szolgáltatást igénybe vevő előfizetőjének Telekom szolgáltatást kínálni.