Omega-rajongók figyelem: black metal feldolgozás készült a Babylonból

A Szombathelyen született Benkő László billentyűs révén Vas megyei szállal rendelkező zenekar klasszikusát gondolták újra.

Három évvel ezelőtt, Benkő László halálakor a Thy Catafalque már bemutatta az Omega Babylon című számának instrumentális változatát, ám a legújabb verzióra már az ének is felkerült Dudás Gábornak köszönhetően.

Az alapokat Kátai Tamás már évekkel ezelőtt elkészítette, de a teljes verzió ötlete csak az új album munkálatai közben merült fel, habár a feldolgozás nem kapcsolódik a következő lemezhez, sokkal inkább egy bónusz két megjelenés között.

A Babylon egyébként 1987-ben jelent meg, a zenét az Omega legénysége, a szöveget pedig Trunkos András jegyzi szerzőként.

Tartsd életben a helyi nyilvánosságot!

A független és szabad újságírás ezután is fontos marad! Sok dolgunk lesz a múlt feltárásával, a mindenkori hatalom ellenőrzésével és azzal, hogy továbbra is egy olyan országért dolgozzunk, ahol valódi jogait vannak és ahol a tetteknek következménye van.
A Nyugat.hu-t többféle módon támogathatod. Tedd meg!

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hozzászólások

A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!

Kultúra