A mostani 390 ezerről 650 ezer forintra nőhet egy 20 éves munkaviszonnyal rendelkező ápoló bruttó bére jövőre – idézi az RTL Klub az egészségügyi államtitkárt, aki ezt egy múlt heti fórumon mondta szakdolgozói kamara elnöke szerint.
Balogh Zoltán történelmi léptékű emelésről beszélt, aminek az a célja, hogy az ápolók ne menjenek külföldre dolgozni.
Ugyanakkor az államtitkár egyetlen kategóriát emelt ki egy nagyon komplex bértáblából, így nem tudni, hogy mindez hogyan lesz érvényes a másik fizetési kategóriába tartozókra.
Idén 18 százalékos béremelés lesz az ágazatban.