Éppen a vasúti átjárós balesetekre hívták fel a figyelmet, amikor egy autó átzúgott a piroson

Az idén egy halálos baleset történt a GYSEV vonalán - tudtuk meg a vasúti átjárós napon.

Éppúgy, ahogyan tavaly Egy súlyos baleset margójára - Ma is tanultunk valamit a vasúti átjárókról 2021. June 10. 15:15 , az idén is június elején rendezte meg a GYSEV és a rendőrség az úgynevezett vasúti átjárós napot Sopronban és Szombathelyen.

GYSEV átjáróbiztonsági nap
Akció Szombathelyen
Mészáros D. Zsolt

Csütörtök délelőtt Szombathelyen, a Söptei úti vasúti átjárónál osztogattak szórólapot, hogy felhívják a figyelmet arra, a vasúti átjárók nagyon balesetveszélyesek, és arra is, hogy a vonattal ütközés mindig súlyos, sokszor halállal járó balesetnek számít.

A rendőrök és a GYSEV munkatársai éppen a piros lámpánál álló autókban ülőknek osztották a szórólapot, amikor egy kocsi a piros lámpát és a rendőröket sem vette figyelembe, és áthajtott az átjárón.

GYSEV átjáróbiztonsági nap
A sofőr nem foglalkozott a piros lámpával, és a rendőrökkel
Mészáros D. Zsolt

Valószínű, közben jött rá, hogy mit is tett, mert az átjáró után megállt. A rendőrök pedig megbírságolták.

Egy halálos baleset volt a GYSEV területén az idén

Az akció egyébként rendben zajlott, a szakemberek azt is elmagyarázták az autósoknak, mi a különbség az osztrák és a magyar vasúti jelzések között.

GYSEV szórólap
A sofőr nem foglalkozott a piros lámpával, és a rendőrökkel
Mészáros D. Zsolt

Király Csaba, a GYSEV üzembiztonsági, 43 vasúti átjárós baleset történt az országban, ezekben 18-an haltak meg, többen, mint tavaly egész évben.

Április elején Mindszentnél öten haltak meg Újabb fotók és részletek a mindszenti tragédiáról 2022. April 05. 13:26 , márciusban Kecskeméten egy nő veszítette életét Újabb halálos vonatbaleset történt Magyaroszágon 2022. March 18. 21:12 a vasúti átjáróban. Újév napján egy autó négy utasa halt meg Négyen meghaltak, amikor egy személykocsi ütközött vonattal Tapolcán 2022. January 01. 11:29 Tapolcán. Akkor arról is írtunk Miért van ilyen sok tragédia a vasúti átjárókban? 2022. January 03. 20:40 , hogy miért van ilyen sok baleset a vasúti átjárókban.

GYSEV átjáróbiztonsági nap
Szórólapot kaptak a sofőrök
Mészáros D. Zsolt

Király Csaba elmondta, a GYSEV által működtett vasútvonalak szerencsésebbek voltak, egy átjárós baleset Azonnal meghalt a sofőr - Lancia hajtott tehervonat elé 2022. April 07. 07:21 történt a területükön az idén, sajnos, egy ember ott is meghalt.

A GYSEV vonalain évente 8-10 baleset történik, tavaly heten haltak meg a cég által működtetett vasúti átjárókban. Vas egyében három balesetben hatan haltak meg. Hárman októberben Csákánydoroszlónál, ahol a fénysorompó tilos jelzése ellenére hajtott egy személyautó a vasúti sínekre Vonattal ütközött egy autó Csákánydoroszlónál - Több halott van (Frissítve) 2021. October 14. 13:18 .

A vasúti átjárós akció egyébként nemzetközi megmozdulás, a GYSEV hét éve csatlakozott hozzá.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hozzászólások

A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!

Sokkoló