Pontosan három évvel ezelőtt volt az utolsó Átjáró fesztivál „Felfelé kéne menni” – Átjáró regionális döntő 2010. April 25. 12:28 Szombathelyen, akkor éppen regionális döntőt tartottak. Nagy buli volt, hiszen válogatott zenekarok érkeztek már ide, mindhárom megyében (Vas, Győr-Moson-Sopron, Zala) elődöntőkön kellett keresztülverekedniük magukat a fiatal zenekaroknak.
Másként hívták életre
Előtte éveken át lázban égett ennek a korosztálynak hangszerkezelésben járatosabb része, hiszen egy-egy ilyen fesztivál több fellépési lehetőséget is tartogatott, lehetett nyerni stúdióidőt, fesztiválozást, hangszer-kellékeket, és persze lehetett – eredménytől függően – dicsérni vagy szidni a zsűrit és a médiát.
Sok idő telt el azóta, mire az Agora Kulturális Központ úgy gondolta, érdemes megint nekiállni a dolgoknak. Meg is tették, némi, nem is elhanyagolható változtatással. Kétnapos lett a rendezvény, az első nap az MMIK-ban a prevenció (megelőzés) jegyében zajlott, előadásokkal, színpadi darabbal hívták fel a figyelmet a szenvedélybetegségek veszélyeire. És, ha már úgyis együtt voltak, kisorsolták a másnapi koncert fellépési sorrendjét is.
Egy fél megjegyzés: nem új gondolat, hogy a rockzene és a koncertek hangulatát kihasználva igyekezzenek a szakemberek a fiatalokat rávenni, hogy kerüljék el a függőséget okozó szereket, a szentgotthárdi Hopplá fesztivál
Esőverte Hopplá fesztivál, tomboló libidóval 2012. July 15. 13:50 évtizedek óta ezt csinálja.
Két abszolút nyertes
Nyolc versengő csapat volt, köztük egy ifjú szólista hölgy is. Sajnos, szerkesztőségünk humán erőforrásai most nem tették lehetővé, hogy részletes beszámoló készüljön a versenyről, így marad a fotógaléria és a díjak, nyertesek felsorolása.
Azt mondhatjuk, hogy két igazi nyertese van az estének, a Stone Desert és az említett ifjú szólista, Szatmári Juli. Ők ketten hozták el szinte az összes fellépési lehetőséget.
A Magyar Dal Napján felléphet a Stone Desert és Szatmári Juli (az ifjú szólista). Az AGORA Fesztiválon az Újvilág utca, a szentgotthárdi Hopplá fesztiválon a Stone Desert, az Agora Pinceklubban, az AZK Nyáréjfesztiválon és a Kőbányai Kulturális Központban Szatmári Juli. Ő és a Stone Desert lemezszerződést is kap a KO Recordstól, a Stone Desert egy dalt rögzíthet a Home Stúdióban.
A kitörési pontok
Az AlteRábán felléphet a Red Rockets, Tequila Sunrise és a Zombie Machine.Az Open Smile Jamen az Újvilág utca, a II. Kis-Sziget Fesztiválon a Re-Akció, a Végállomás Klubban a Soul’d Out és a Zombie Machine léphet fel.
A Soul’d Out a QU Stúdióban vehet fel három dalt, a Stone Desertet bemutatja a Rádió Szombathely és a szombathelyi VTV. A Vaskarika kommunikációs csomagját a Re-Akció nyerte el, a Soul’d Out gitárosa, Hegedüs Tamás pedig a LOGO és a Jam Music Kft. felajánlásából egy gitárt kapott.
A többit nézzék meg galériánkban.