Az Instagram egy új gombbal akar segíteni azokon, akik depresszióba estek. A fejlesztők mentálhigiéniai szakértők segítségével dolgozták ki a legújabb funkciót, amelynek segítségével a képmegosztó appon keresztül kaphatnak lelki segélyt a rászorulók. Olyan embereken akarnak ezzel segíteni, akik például étkezési problémákkal küzdenek, vagy az öngyilkosságon gondolkoznak.
Ebben viszont a felhasználók segítségét kérik. Ha egy kép láttán attól félünk, hogy egy ismerősünk bajban van, akkor azt jelenthetjük az Instagram felé. A kép készítője pedig kapni fog egy üzenetet, amikor legközelebb megnyitja az alkalmazást. A felhasználó az üzeneten keresztül felkeresheti a segélyszolgálatok egyikét, olvashat néhány tippet arról, hogy hogyan tudná leküzdeni a problémáit, vagy akár az ismerőseitől is kérhet segítséget.
Az Instagram ezen kívül a SevenTeen magazinnal karöltve indított egy új kampányt, ami a #PerfectlyMe nevet kapta. Ezzel arra akarják buzdítani a fiatalokat, hogy fogadják el a testüket, és ne szégyenkezzenek amiatt, ahogy kinéznek.
(Forrás: Marketingmorzsák)
Ha öngyilkossági krízisben van, hívja a 116-111 (KÉK-VONAL) vagy a 116-123 lelki elsősegély telefonszámot.
(díjmentesen hívható éjjel-nappal, az ország egész területéről)
Az Alapítvány az öngyilkosság ellen honlapján, ide kattintva további információ található.