1977 augusztus 17-én nyitotta meg a Tudományos Ismeretterjesztő Társulat a budapesti planetáriumot a Népligetben - emlékeztet Feiszt György Facebook-posztjában.
A nézőtéren a dönthető fotelokból egyszerre 400, évente több tízezer személy figyelhette a 23 méter átmérőjű ezer négyzetméteres kupolára vetített égitestekkel, csillagászattal, űrkutatással kapcsolatos előadásokat. Az eltelt évtizedek lassan amortizálták az épületet. Az elmúlt két nyáron a felhőszakadások okozta beázások miatt egy időre már leállt az intézmény. Az idén júniusban azután elérkezett a vég, életveszélyessé nyilvánították és bizonytalan időre bezárták a Budapesti Planetáriumot.