019 elején dönt az amerikai űrhivatal a "Holdkapu" program első szerződéseiről. A Hold körüli pályára állítandó űrállomás célja a Hold, illetve a mély űr tanulmányozása lesz. Emellett hosszú távon a Mars-utazások köztes állomásaként is számítanak rá - írja a hvg.hu.
A Hold-kapu továbbá szerepet játszik majd az újabb holdraszállásokban. Ezek egyik célja, hogy megállapítsák, alkalmas-e a Holdon található víz üzemanyag előállítására.
Az űrállomásnak először az energiaellátást és meghajtást biztosító elemeit rendeli meg a NASA. Ezután épülnek meg a lakómodulok, és ebben a sorrendben, darabokban küldik fel őket 2022-től.
A kész állomás 2025-ben állhat üzembe a NASA tervei szerint. Az állomáson négy személy teljesíthet harminc napos küldetéseket.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!