A magyar idő szerinti kedd esti bemutató nagy meglepetése a 2015-ben érkező Apple Watch, mely se nem szép, se nem csúnya, de kezelhetőségben és néhány jó ötletben azért veri a mezőny többi tagját. Kiemelendő a navigáció, hiszen nem csak a kijelzőn látjuk az útirányt, az óra rezgésekkel is jelzi, mikor merre kell fordulnunk. Aki eddig sem hordott órát, nem ezért fog rászokni.
A kritikusok szeriont, ami az iPhone 6-ot és nagytestvérét az iPhone 6 Plus-t illeti, nem ezekkel fogják megváltani a világot, amit az is jelez, hogy a nagy bemutatóra eléggé idegesen reagáltak tőzsdék. Meglehet, hogy csak az elvárások nagyok az Apple-lel szemben, de az is tény, hogy Steve Jobs halála óta, nem igazán találják a formájukat.
Konzervatív dizájnváltás
Az új iPhone 6 külsőre szép, de nem hoz semmi szokatlant, azon kívül, hogy jóval nagyobbak lettek az elődökhöz képest. Az iPhone 6 egy 4,7 inch-es, 1334x750 (326ppi) felbontású kijelzőt kapott, míg az iPhone 6 Plus egy 5,5 inch-es, 1920x1080 Full HD (401ppi) felbontású variánst, amit a Retina márkanévvel igyekszik vonzóbbá tenni a gyártó.
A belső nagyjából az új, A8-as processzorból, az iOS 8-ból, egy fejlettebb mozgásérzékelőből, valamint egy újlenyomat olvasó technológiából áll. A kamera még mindig 8 megapixel, igaz már slow-motionben is rögzíthetünk vele videókat.
Ami valóban újszerű, az az Apple Pay, ami az Apple NFC alapú, bankkártya nélküli fizetési módja, de szerintem a PayPass-t nem kell újra feltalálni, mert az adott. A készülékekhez több mint egymillió letölthető app-ot ígérnek, ami jónak mondható. Az USA-ban szeptember 19-től kapható, az iPhone 6 200, az iPhone 6 Plus 300 dollálért, 64 GB belső tárhellyel, a 128 GB-os modellekért 400 és 500 dollárt kell fizetni