Weboldalunkon cookie-kat használunk, melyek célja, hogy teljesebb szolgáltatást nyújtsunk látogatóink részére. További információ

Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Kihirdették a szombathelyi AGORA Gyermek és Ifjúsági Művészeti Fesztivál győzteseit

A járványügyi korlátozások miatt a verseny és az eredményhirdetés is online zajlott.
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

A karantén miatt tavasszal elmaradt az amatőr előadóművészeti bemutató, és a járvány második hulláma is arra kényszerítette az AGORA Szombathelyi Kulturális Központ munkatársait, hogy online szervezzék meg a Gyermek és Ifjúsági Művészeti Fesztivált.

A zsűri kivetítőn nézte a produkciókat, és a gyerekek is látták a zsűrit
AGORA Szombathelyi Kultúrális Központ
A szabad sajtó nem létezhet nélküled. Támogasd a Nyugat.hu-t!
Támogatom

Az eredetileg kiírt márciusi határidőig is szép számban jelentkeztek szombathelyi és Vas megyei fiatalok, az őszi online felhívásra pedig 48 pályamű érkezett.

Összesen 84 fiatal mutatkozott be, a legtöbben verset, mesét és prózát, valamint mai dalt adtak elő, de érkezett videó modern tánc, népdal és egyéb kategóriában is. Igényes színdarabot, kabaré jelenetet és horvát néptáncot is láthattak a bírák, akik kategóriánként értékelték a produkciókat.

A zsűri tagjai voltak: Németh Judit, a Weöres Sándor Színház színésze, Szabó Róbert Endre, a Weöres Sándor Színház színésze, Pesti Arnold, a Soltis Lajos Színház színésze, Pintér Anikó népdalénekes, együttesvezető, Bujtás Ervin zenész, Prikazovics Ferenc, a Mesebolt Bábszínház igazgatóhelyettese, Rimányi Judit, a Lorigo Alapfokú Művészeti Iskola táncpedagógusa.

Értékelőlap a zsűri asztalán
AGORA Szombathelyi Kultúrális Központ

10 arany, 12 ezüst és 26 bronz minősítés született, az okleveleket és a díjakat egy későbbi időpontban vehetik át a résztvevők.

A bemutatóról összefoglaló film készül, amely a későbbiekben felkerül az AGORA Szombathelyi Kulturális Központ honlapjára.

Eredmények

ÓVODÁS VERS- ÉS MESEMONDÁS KATEGÓRIA

ARANY MINŐSÍTÉS:
Vörös Bence Szombathelyi Vadvirág Óvoda 4. éves

EZÜST MINŐSÍTÉS:
Márkus Ilka Szombathelyi Vadvirág Óvoda életkor: 6 év
Balogh Emma Dorina Szombathelyi Gazdag Erzsi Óvoda

ALSÓ TAGOZATOS VERS- ÉS MESEMONDÁS KATEGÓRIA

ARANY MINŐSÍTÉS:
Győrvári Lili Anna Nyitra Utcai Általános Iskola, Szombathely
Tóth Noel Kristóf Dr. Nagy László EGYMI Általános Iskola, Kőszeg 2. osztályos
Borsos Dorka Paragvári Utcai Általános Iskola, Szombathely 2.b osztály

EZÜST MINŐSÍTÉS:
Szabó- Rácz Heléna Paragvári Utcai Általános Iskola, Szombathely 3.z. osztály
Rózsa Soma Vajk Reményik Sándor Evangélikus Általános Iskola és AMI, Szombathely 3. osztály
Szalai Mátyás Reményik Sándor Evangélikus Általános Iskola és AMI, Szombathely 3.b. osztály

BRONZ MINŐSÍTÉS:
Pintér Adrienn Vas Megyei GYVK Kőszegi Leány Gyermekotthona 3. osztály
Burka Bianka Vas Megyei GYVK Kőszegi Leány Gyermekotthona 3. osztály
Perger Gergely Szombathelyi Derkovits Gyula Általános Iskola 3.a osztály
Krizmanich Anna Csenge Bersek József Általános Iskola, Kőszeg 3. osztály
Erdős Emília Vas Megyei GYVK, Kőszegi Leány Gyermekotthon 1. osztály

BRONZ MINŐSITÉS ÉS KÜLÖNDÍJ
Szalai Árpád Aranyhíd EGYMI Szombathely 3. osztály
Virág Csenge Vas Megyei GYVK Kőszegi Leány Gyermekotthona 1. osztály

ALSÓ TAGOZATOS EGYÉB KATEGÓRIA

ARANY MINŐSÍTÉS:
Grabarics Milán Nyitra Utcai Általános Iskola, Szombathely 4. osztály

EZÜST MINŐSÍTÉS:
Rózsa Soma és Szalai Mátyás Reményik Sándor Evangélikus Általános Iskola és AMI , Szombathely 3.B osztály
3. c osztály Boldog Brenner János Általános Iskola, Gimnázium és Kollégium,Szombathely

BRONZ MINŐSÍTÉS:
MILOVANI Tánccsoport Miloradić Horvát Iskola, Szombathely 4. osztály

ALSÓ TAGOZATOS MAI DAL KATEGÓRA

BRONZ MINŐSÍTÉS:
Molnár Márk Nagy László EGYMI (Beszédjavító Ált. Isk.) Kőszeg 2.a osztály
Bors Ivett és Dimény Hanna Szombathelyi Bercsényi Miklós Általános Iskola 4. osztály

FELSŐS VERS- ÉS PRÓZAMONDÁS KATEGÓRIA

EZÜST MINŐSÍTÉS:
Bak Emma Bersek József Általános Iskola, Kőszeg 5. osztály
Desics Bettina Bersek József Általános Iskola, Kőszeg 8. osztály
Kumánovich Kata Bersek József Általános Iskola, Kőszeg 9. osztály

BRONZ MINŐSÍTÉS:
Kumánovich Kinga Bersek József Általános Iskola,Kőszeg 5. osztály
Teket Dóra Szombathelyi Bercsényi Miklós Általános Iskola 8.a osztály
Sipos Ákos Paragvári Utcai Általános Iskola, Szombathely 7. d osztály
Pintér Vivien Vas Megyei GYVK Kőszegi Leány és Gyermekotthon 5.osztály
Krisztián-Rudolf Kira Bersek József Általános Iskola, Kőszeg 6. osztály
Harkány Júlia Bersek József Általános Iskola, Kőszeg 8. osztály
Krizmanich Krisztina Kincső Bersek József Általános Iskola, Kőszeg 5. osztály

FELSŐ TAGOZATOS NÉPDAL KATEGÓRIA

ARANY MINŐSÍTÉS:
Gerlice népdalkör Paragvári Utcai Általános Iskola, Szombathely 4.-8. osztály
Sík Dorottya Anna Gothard Jenő Általános Iskola, Szombathely 7.b. osztály
Kumánovich Kinga és Kumánovich Kristóf Bersek József Általános Iskola, Kőszeg 5.ès 7.osztály

FELSŐ TAGOZATOS EGYÉB KATEGÓRIA

ARANY MINŐSÍTÉS:
Tengelics Ákos Gothard Jenő Általános Iskola, Szombathely 7/B osztály

FELSŐ TAGOZATOS MODERN TÁNC

BRONZ MINŐSÍTÉS:
Völfer Réka- Horváth Dzsásztin Dr. Tolnay Sándor Általános Iskola Gyöngyösfalu 5. osztály
BE-JÓ Táncegyüttes – Kercselics Kitti Kíra Bersek József Általános Iskola, Kőszeg 8. osztály
BE-JÓ Táncegyüttes – Bencsics Regina Márta Bersek József Általános Iskola, Kőszeg 7. osztály
BE-JÓ Táncegyüttes – Bak Emma Bersek József Általános Iskola, Kőszeg 5.osztály
BE-JÓ Táncegyüttes – Kumánovich Kinga Nóra és Kumánovich Kata Bersek József Általános Iskola, Kőszeg 5. és 9.osztály

FELSŐ TAGOZATOS MAI DAL KATEGÓRIA

EZÜST MINŐSÍTÉS:
Várnai Éva Szombathelyi Zrínyi Ilona Általános Iskola 6.c osztály
Agg Márton Szombathelyi Neumann János Általános Iskola 6.osztály

BRONZ MINŐSÍTÉS:
Borbás Liza Szombathelyi Bercsényi Miklós Általános Iskola 5. osztály
Tánczos Krisztofer Nagy László EGYMI, Kőszeg 7. osztály

KÖZÉPISKOLÁS MAI DAL KATEGÓRIA

ARANY MINŐSÍTÉS:
Pagano Loretta Premontrei Rendi Szent Norbert Gimnázium, Szombathely 11. osztály

BRONZ MINŐSÍTÉS:
Kumánovich Kata és Zsótér Rebeka Bersek József Általános Iskola 9.osztály
Daystrap Vas Megyei Szakképzési Centrum Oladi Technikum, Szombathely 9/E osztály

A rendezvényt az NKA Közművelődési Kollégiuma támogatja.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk vagy küldjön róla fotót, akár névtelenül is facebook messengeren ide kattintva vagy emailben: jelentem@nyugat.hu
Hirdetés
Hirdetés

Kapcsolódó cikkeink

Lesznek nehézségei a szombathelyi AGORA-nak, de sok programot online is meg tudnak tartani

Horváth Zoltán, az AGORA igazgatója már most számol vele, hogy nem csak egy hónapra kellett bezárniuk az intézményeket.

Hozzászólások

A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!

Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Kultúra

Hirdetés