Kínai tudósok kikutatták, hogy a közösségi média már a depressziót is gyógyítja

Vagy legalábbis segíthet megelőzni vagy csökkenteni a depresszió tüneteit a középkorú és idős emberek körében.

A közösségi média használata segíthet megelőzni vagy csökkenteni a depresszió tüneteit a középkorú és idős emberek körében – derül ki egy kínai tanulmányból.

25 éves a Nyugat.hu. Ne feledd, ide kattintva támogathatod következő 25 évünket!
Támogatom

A tiencsini Nankaj Egyetem professzora, Csi Jen-ling által vezetett kutatócsoport tanulmánya a Translational Psychiatry című nemzetközi szaklapban jelent meg.

A 45 éves és annál idősebb kínai lakosok adatainak 2018-ban és 2020-ban is elvégzett elemzésével a kutatók a közösségi média használata és a depresszió tünetei közötti kapcsolatot vizsgálták.

A felmérésben 9121, depressziós tüneteket nem mutató válaszadó vett részt, valamint 5302 olyan ember, aki 2018-ban a depresszió tüneteiről számolt be.

Azok a válaszadók, akik kezdetben nem számoltak be depressziós tünetekről, később 24 százalékkal kisebb valószínűséggel mutattak ilyen tüneteket, ha használták a közösségi médiát, beleértve az online csevegő-, játék- és vásárlási platformokat.

A depressziós résztvevők közül azok, akik a hét mért közösségimédia-tevékenységből (csevegés, hírolvasás, videónézés, játék, mobilfizetés, WeChat-használat és bejegyzések közzététele) legalább hármat vagy többet végeztek a kétéves időszak alatt, 1,24-szer nagyobb valószínűséggel tértek vissza a nem depressziós állapotba azokhoz képest, akik nem használtak közösségi médiát.

A tanulmányból az is kiderült, hogy akik 2018-ban és 2020-ban is folyamatosan aktívak voltak ezeken a platformokon, azok 1,36-szor nagyobb valószínűséggel tapasztaltak pozitív változást.

Csi megjegyezte, hogy Kína gyorsan öregedő társadalma miatt az idősek körében egyre inkább előtérbe kerül a depresszió problémája, melyre különös figyelmet kell fordítani.

A hivatalos statisztikák szerint 2023-ban 297 millió kínai lakos volt 60 éves vagy annál idősebb, ami a teljes népesség 21,1 százalékát teszi ki. A kínai nemzeti egészségügyi bizottság szerint a depresszió előfordulási aránya Kínában 2019-ben 2,1 százalék volt, a szorongásos zavaroké pedig 4,98 százalék.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu

Hozzászólások

A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!

Tech