Meglehetősen radikálisra sikeredett néhány fa megmetszése Szombathelyen

A Bolyai utcában a lakók kérésére vágták le az összes alsó ágat.

„Úgy néznek ki, mintha májusfák lennének. Nyáron meg majd az lesz a baj, hogy túl meleg van és ezért beszerelik a légkondicionálót.”

Többek között ezt mondta a telefonba olvasóink, aki egyáltalán nem értett egyet azzal, hogy a Szompark munkatársai meglehetősen radikálisan metszették meg Szombathelyen a Bolyai utcai háztömbök előtt álló fákat.

Olvasónk úgy tudja, hogy erre néhány lakó kérésére került sor, akik szeretnék, ha minél több napfény jutna a lakásokba.

megnyírt fák Szombathelyen
Megnyírt fák Szombathelyen
Mészáros D. Zsolt

Csakhogy más meg ennek az ellenkezőjét szeretné, azaz megmaradna a fák árnyat adó lombkoronája, de őket nem kérdezte senki.

„Valóban a lakók kérték, hogy a fák alsó ágait vágjuk le”

– erősítette meg olvasónk értesüléseit a Szombathelyi Parkfenntartási Kft. (Szompark) ügyvezető igazgatója.

Azt mondja, a Bolyai utcai tömböknél a metszés megkezdése előtt (hétfőn) a cég fametszésekért felelős munkatársa kollégája személyesen egyeztetett az ott lakókkal és a lakásszövetkezettel, és csak egy-két lakó kifogásolta a metszést.

megnyírt fák Szombathelyen
Megnyírt fák Szombathelyen
Mészáros D. Zsolt

Izer Gábor Nándor hozzátette: nem számít rendkívülinek sem az, hogy lakossági kérésre metszenek meg fákat, sem az, hogy a fák alsó ágait vágják le.

Megtudtuk azt is, hogy Szombathely területén a december-márciusi metszési szezonban kb. 550 darab nagyméretű fát és 2 ezer utcasorfát metszett meg a Szompark, amely minden év novemberében metszési tervet készít, ez alapján történik a városban a fák metszése.

megnyírt fák Szombathelyen
Kattintson a képre a galériához!
Mészáros D. Zsolt

„A metszési terv a szakmailag indokolt és a lakosság által kért metszésekből áll össze.”

A cég 2022. augusztus 15. és szeptember 30. között fogadta a metszéssel kapcsolatos lakossági bejelentéseket, és ezt több fórumon is meghirdették – közölte Izer Gábor Nándor.

Tartsd életben a helyi nyilvánosságot!

A független és szabad újságírás ezután is fontos marad! Sok dolgunk lesz a múlt feltárásával, a mindenkori hatalom ellenőrzésével és azzal, hogy továbbra is egy olyan országért dolgozzunk, ahol valódi jogait vannak és ahol a tetteknek következménye van.
A Nyugat.hu-t többféle módon támogathatod. Tedd meg!

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hozzászólások

A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!

Jelentem