„Új bérlője lesz az AGORA-Savaria Filmszínház kávézójának, érvényes és eredményes volt az AGORA Savaria Nonprofit Kft. által kiírt pályázat” – közölte lapunkkal Jóna Tímea, az AGORA kommunikációs munkatársa.
A 2023. június 8-i határidőig egy vállalkozó jelentkezett a felhívásra. A pályázatot érvényesnek és eredményesnek minősítette a bíráló bizottság.
A döntés értelmében a Vasi NN Team Kft. 5 évig, 2028. május 31-ig nettó 510 ezer forint/hó összegért bérelheti az AGORA-Savaria Filmszínház területéhez tartozó kávézót.
„A nyertes pályázó – akivel legkésőbb június 19-ig kell szerződést kötni – várhatóan egy hónap múlva már megnyithatja a kávézót” – olvasható a közleményben.
Vasi NN Team Kft. egy szombathelyi személy 100 százalékos tulajdonában van. Nagy-Andor Nikoletta korábban a Gagarin úti Ops Café vezetője volt, most a Király utcai népszerű Africafét működteti.
Lapunk elérte az új tulajdonost, aki azt mondta, a mozi kávézójával kapcsolatos terveit majd később osztja meg a nyilvánossággal.
A kávézó üzemeltetésére március közepén írták ki
Kiírták az új pályázatot a Savaria Mozi kávézójának üzemeltetésére 2023. March 14. 11:18 a pályázatot. A kiírás szerint minimum 510.900 forint (plusz áfa) bérleti díjat kellett vállalnia a pályázónak.
Ami azért érdekes, mert a korábbi bérlő 1,1 millió forint (plusz áfa) bérleti díjat vállalt Várhatóan új bérlője lesz a Savaria mozi kávézójának 2020. February 22. 07:34 2020 májusában.
Az Eurosolving Kft. ezzel az ajánlattal meg is nyerte a 2020-as pályázatot, ahol egyébként indult a korábbi bérlő is, de kevesebb bérleti díjat ajánlott, mint a későbbi győztes.
A győztes viszont nem sokáig örülhetett a lehetőségnek. A Broadway Café névre keresztelt kávézó nyitása akkor egybeesett a koronavírus-járvány miatti korlátozásokkal, sokáig zárva kellett tartaniuk, majd az energiaválság tette lehetetlenné az üzemszerű működést.
A kávézó a 2020. májusi nyitás óta gyakorlatilag nyolc hónapig volt nyitva korlátozások nélkül, így teljesen érthető, hogy idén februárban a bérlő közös megegyezéssel felbontotta
Távozik a Savaria mozi kávézójának bérlője 2023. February 17. 11:05 az Agora Kulturális és Médiaközponttal a bérleti szerződést. Ezért kellett új pályázatot kiírni márciusban.
A cégadatokat az Opten Kft. szolgáltatta.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot!
A független és szabad újságírás ezután is fontos marad! Sok dolgunk lesz a múlt feltárásával, a mindenkori hatalom ellenőrzésével és azzal, hogy továbbra is egy olyan országért dolgozzunk, ahol valódi jogait vannak és ahol a tetteknek következménye van.
A Nyugat.hu-t többféle módon támogathatod. Tedd meg!