Két hónapja fogadta el Szombathely költségvetését a városi közgyűlés, de máris módosítani kell - derül ki a jövő heti közgyűlésre készült anyagból. Pontosan nem tudni, mekkora összegről van szó, de az anyagból úgy tűnik, hogy több évre elosztva akarják kifizetni a volt Volánbusz követelését.
Január végén járt Szombathelyen Lázár János Szombathelyen: Három állami utat újítanak fel Szombathelyen, megtervezik a hiányzó gyorsforgalmi utakat January 23. 12:40 Lázár János közlekedési és beruházási miniszter. A megbeszéléseket követő sajtótájékoztatón említették meg, hogy a Volánbusz 500 millió forintot követel az önkormányzattól, és úgy tűnik, ennek egy részét ki is kell fizetni.
A Volánbusz két pert is indított
A történet 2021-ben kezdődött, amikor az önkormányzat pályázatot írt ki a helyi tömegközlekedés működtetésére, majd a pályázatból kizárták Bebukta a Volán Szombathelyt – Januártól a Blaguss fogja üzemeltetni a helyijáratokat 2021. June 18. 19:19 a Volánbuszt, azt a céget, amelynek a helyijáratos buszai évtizedek óta járták Szombathely utcáit. A pályázatot végül a Blaguss Agora Kft. nyerte meg, 2022. január 1-jétől működteti is a helyijáratokat.
A Volánbusz a kizárás ellen is perelt A Volánbusz bíróságra megy, mert elveszítették a szombathelyi helyijárat működtetésére kiírt pályázatot 2021. August 04. 19:02 , ezt a pert azonban 2022 végén elveszítette
Jogerős: a szombathelyi önkormányzat került ki győztesen a Volán-perből 2022. December 01. 07:10 a cég, a bíróság kimondta, hogy az önkormányzat jogszerűen nyilvánította érvénytelennek a Volánbusz Zrt. pályázatát, és jogszerűen kötött szerződést az érvényes pályázatot benyújtó Blaguss Agora Hungary Kft.-vel.
A viharos válás közben a Volánbusz indított még egy pert, amiben az önkormányzattal szembeni végelszámolást támadta meg. Saját számításaik szerint ugyanis az önkormányzat mintegy félmilliárd forinttal kevesebbet fizetett ki nekik, mint amennyire szerintük jogosultak lennének.
Erről az 500 millió forintról jelentette ki Lázár János januárban, hogy legalább egy részét ki kell fizetni. Az önkormányzat peren kívül akar megegyezni a céggel, de a kifizetendő összeget szerepeltetni kell a város költségvetésében, és forrást is kell találni hozzá.
Ezért módosítják a költségvetést a jövő héten. Akkor tárgyalnak a peren kívüli megegyezésről, de ez a közgyűlés nem nyilvános, zárt ülésén történik majd.