Összesen 165 forintja van, elkeseredésében a Facebookon koldul a Buzi-e vagy című underground sláger szerzője

Paizs Miklós azt mondja, nem látja a kiutat, ezért nem tehet mást, mint hogy kiírja a közösségi oldalra a szégyenét és a számlaszámát.
Fábián Bori

Sokféle értelemben alkotó- és előadóművész Paizs Miklós. Benne volt a régi Belgában, a Korai Öröm zenekarban még ma is, csinált ujjbáb-operát, vezetett kvízműsort népszerű pesti kocsmában, tudja a felhangéneklés különleges technikáját, és Sickratman név alatt is fellépeget, amennyiben elhívják. A magyar társadalom leginkább ezen a néven ismerheti őt, ebben a szerepben provokált kreatívan (azaz fogta a közgondolkodás legrosszabb hazai példáit, és eltorzítva csinált viccet az ostobaságból), annyira, hogy az egyik daláért még Grespik László is beperelte.

A legtöbben viszont ezt az alkotását fújjuk kívülről, vagy legalábbis egypár mondatát biztosan:

Paizs csütörtök délelőtt viszont durván lehangolót posztolt a Facebookra. Itt a teljes bejegyzés, semmit nem akarunk kiemelni, mert tanulság van benne bőven, ami a mai magyar alkotói létet sokak számára helyezheti eddig sosem látott megvilágításba (a számlaszám melletti linkre kattintva legördül a teljes bejegyzés):

HELYZETJELENTÉSEgyebet nem tehetek, minthogy kiírom ide a szégyenemet és a számlaszámomat.11773102-00489360külfö...

Posted by Sickratman hivatalos on Thursday, February 25, 2016

Aki úgy gondolja, a fenti számlaszámon segítheti a művészt.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu

Hozzászólások

A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!

Kultúra