A terror miatt betiltották a klímacsúcsos tüntetést, de a párizsiak mégis megtartják azt, csak másképpen

Ennél érzékletesebben nem is lehetett volna úgy jelen lenni, hogy nincsenek is jelen.

November utolsó napján gyűlnek össze a világ vezetői Párizsban, hogy a károsanyag-kibocsátásról és annak kapcsán a nem túl távoli jövőről értekezzenek. Ezzel párhuzamosan körülbelül 200 ezer, a környezetvédelem és a megújuló energiaforrások mellett síkra szállva demonstráló emberre számítottak volna a francia fővárosban - egyébként összesen 150 országban több mint kétezer tiltakozást szerveztek a zöld ügynek -, de a hatóságok a merényletek miatt meghozott biztonsági intézkedések keretében ezt a megmozdulást lefújták.

A szervezők ezért elképesztően kreatív, szimbolikus és egyben megindító módját választották a rendezvény alternatív megtartásának: emberek helyett cipőkkel mutatják be a Köztársaság téren, hogyan fejezték volna itt ki a véleményüket, ha szabadna.

Reuters / Eric Gaillard

Obamától kezdve Putyinon és a kínai Hszi Csin-pingen át Angela Merkelig 140 országvezetőt várnak hétfőn Párizsba, azért épp most, mert 2015-öt az időjárás szakemberei egyöntetűen az eddigi legforróbbnak tartják, amióta csak mérik ezt az értéket. Az olaj, a gáz és a szén tüzelésével ugyanis a hőt megfogó gázok szabadulnak fel, és nem csak simán melegedik tőlük a Föld, de az időjárásban és a biológiai folyamatokban is mélyreható változásokat okoznak.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu

Kapcsolódó cikkeink

Budapesten is tüntettek az éghajlat védelméért

A Climate March névre hallgató mozgalom a világ számos pontján egy időben tartott demonstrációt.

Hozzászólások

A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!

Terror