Sorozatunk újabb állomásaként egy olyan belvárosi helyszínt választottunk, amelynek létképe alapvetően változott meg az egyik régen készült felvételhez képest. A városközpont egyik legrövidebb utcája a fő térről déli irányba kivezető Bejczy István utca. A XIX. században előbb Borpiac, majd Mészárszék, 1925-től Bazár, pár évvel később pedig Szenczy névre hallgatott. A sorkifaludi születésű, az úriszék elé került jobbágyokat védő, később perbe fogott és hosszas raboskodás után a megyebörtönben elhunyt ügyvéd és megyei jegyző nevét 1956-ban kapta meg.
Mint azt az egyik régi felvételünkön is látni lehet, egészen az 1960-as évek végéig az utca keleti oldalán egy- és kétszintes lakóépületek álltak, amelyeknek földszinti részén kereskedelmi és szolgáltató funkciójú üzletek működtek. Szilágyi István tervei alapján 1970-1971-re ezek helyén készült el a sokáig csak OTP-házakként emlegetett tömb. A korszak modernizmusa szerinti, egységes megjelenésű tömb földszintjén, az Okmányiroda mai helyén a megépítésétől egészen a jelenlegi Fő téri helyére történt költözésig a névadó bank nagyobbik szombathelyi fiókja működött.
Az utca lezárásaként, a Thököly Imre utca szemközti oldalán áll a ma irodaházként és kisebbfajta üzletközpontként funkcionáló egykori Isis-szálló. A hatszintes épület és a hozzá a Rákóczi Ferenc utcai fronton kapcsolódó (most kisebb üzleteknek és a város egyik legelegánsabb étteremének helyet adó) alacsonyabb szárny 1968-ra készült el. Tervezője Szabó Iván volt. Az Isis szentély újjáépítésnek végén, a tavalyi év végére elkészült körforgalom és utcarekonstrukció eredményeként immáron a Fő tértől délre idáig terjedően kapott egységes és esztétikus burkolatot, külső megjelenést Szombathely városközpontja.