Ezúttal a Király utcából jelentkezünk egy gyűjteménnyel a szabálytalan és kreatív parkolásokról. Ahogy sok más helyen a városban, úgy itt is számtalanszor haladnak el naponta rendőrautók, és a közterület-felügyelők is rendszeresen ellenőriznek.
De ugyanazok a szabálytalanságok jönnek elő már évek óta. Javarészt persze büntetlenül, sőt némelyik autósnak mintha bérelt helye lenne a tilosban.
„Élhetőbb városokban efféle parkolások azonnali büntetést vonnak maga után. Gond nélkül megállnak az autósok a kerékpárutak végén, akár menetiránnyal szemben, nem csupán „sima” tilosban – elvégre ott a kerékpáros is megszűnik létezni. Én is estem már be így két, túloldalon parkoló kocsi közé, nem akarván belepréselődni valamelyikbe” – panaszolja egy olvasónk.
Szintén gond nélkül beállnak a kerékpár- és gyalogútra, vagy akár be is hajtanak rajta, nem egyszer a kerékpárútra áthelyezve a virágládákat. Ha meg odakeveredik egy kerékpáros, simán leszorítják.
Nagy részük képtelen beállni egy kisbusznyi parkolóhelyre is, mélyen kilógva a jelzett parkolóhelyről, hiszen úgyis elfér a többi autós bár nem ritka, amikor a buszok is elakadnak miattuk.
Tipikus a Király utca vége, ahol mindkét oldalon, jól láthatóan kint a megállni tilos tábla, amely sok autós számára azt jelenti, hogy a parkolóig ingyen állhatnak meg. Kerékpárút végében, kapubejáróban, van aki „csak bankol”, van aki nyugodtan megebédel közben.
Különösen hétvégén feltűnőek a zebráig álló kocsisorok, amikor nagyobb, jómódú társaságok érkeznek a sarki vendéglőbe, nyilván mind sérültek, hiszen nem képesek a szemközt, a Március 15. téren üresen álló, hétvégén ingyenes parkolóban hagyni kocsijaikat.