A csapatok pénzbüntetést kaphatnak, ha játékosaik továbbra is eltávolítják a szponzorok italait a sajtótájékoztatóról – ahogy Cristiano Ronaldo
A Coca-Colának négymilliárd dollárjába került, hogy C. Ronaldo eltolt maga elől egy üdítőt 2021. June 16. 10:32 tette a kólásüvegekkel, mielőtt azt mondta a kameráknak, hogy "igyanak vizet" a népszerű szénsavas ital helyett - írja a promotions.hu
.
Érti a viccet az UEFA, csak nem szereti. A szervezet tisztában van azzal, hogy ezek a "mutatványok" milyen negatív hatással vannak a nagypénzű támogatókra, ezért véget akar vetni a további eseteknek. Martin Kallen, az Euro 2020 torna igazgatója elárulta, hogy az UEFA "kommunikált a csapatokkal az üggyel kapcsolatban" és fegyelmi eljárásra kerülhet sor, ha a játékosok nem fejezik be a trollkodást.
"Ez azért fontos, mert a szponzorok bevételei fontosak a torna és az európai futball számára. Soha nem büntetünk játékosokat közvetlenül az UEFA részéről, ezt mindig a résztvevő nemzeti szövetségen keresztül tesszük, és aztán megnézhetik, hogy tovább mennek-e a játékoshoz, de egyelőre nem megyünk közvetlenül a játékoshoz"
– hangsúlyozta Kallen, azt is hozzátéve, hogy a versenyszabályok megkövetelik az UEFA szponzoroknak tett ígéreteinek betartását, bár azoknak a játékosoknak, akiknek ellenérzéseik vannak az adott italokkal, nem kell az üvegeket maguk előtt tartaniuk.
(A The Sun nyomán)