A vendégek száma összességében 17, a vendégéjszakáké 9,7%-kal emelkedett tavaly novemberben a magyar turisztikai szálláshelyeken – közölte a KSH.
Ezen belül a belföldi vendégek száma 10, az általuk eltöltött vendégéjszakáké 3,8%-kal volt több, míg a külföldi vendégek száma 23, az általuk eltöltött vendégéjszakáké 15%-kal nőtt az előző év azonos hónapjához viszonyítva.
Ugyanakkor jelentős különbségek látszanak az ország egyes turisztikai térségei között.
A belföldivendég-éjszakák száma az előző év azonos időszakához képest például a Győr–Pannonhalma turisztikai térségben nőtt a legnagyobb mértékben (25%-kal), a leginkább pedig a Sopron–Fertő térségben csökkent (12%-kal).
A Bük-Sárvár régióban 4,4%-kal több belföldi vendégéjszakát regisztráltak, mint egy évvel korábban.
A külföldi vendégéjszakák száma az előző év azonos időszakához viszonyítva a legerőteljesebben a Pécs–Villány térségben emelkedett (10%-kal), a leginkább pedig a Gyula és térsége, illetve a Budapest környéke turisztikai térségben esett vissza (egyaránt 13%-kal).
Ugyanakkor a Bük-Sárvár régióban 9,5%-kal, Sopronban 8%-kal kevesebb külföldi vendégéjszakát mértek, mint 2023 novemberében.
Mindez azt jelenti, hogy miközben összességében közel 10%-kal emelkedett a vendégéjszakák száma a Győr–Pannonhalma turisztikai térségben, addig Bük-Sárváron 3,7%-kal, Sopronban 10,9%-kal csökkentek az egy évvel korábbihoz képest.
Ugyanakkor ezekből a havi számokból nem érdemes messzemenő következtetéseket levonni, mert az előrejelzések szerint a nyugat-dunántúli térségek összességében nem zártak rossz évet. A nagy kérdés, hogy mi történik majd 2025-ban.