A brit Sunday Times értesülései szerint Sylvester Stallone hamarosan ismét a svájci bicskákhoz hasonlóan sokoldalú, egyszemélyes hadsereg szerepét öltheti magára, nem máshol, mint utolsó, 13 évvel ezelőtti nagyszabású "hadművelete színhelyén" Afganisztánban.
Az amerikai mozigyárosok, a jelek szerint azonnal lecsaptak az afganisztáni konfliktusra, és valószínűleg a jelenleg zajló eseményeket csak díszletként használó remekművet kínálnak majd nekünk a közeljövőben: ebben pedig ki más, mint maga Rambo rúgja szét a tálib milícia kaftános hátsó fertáját de úgy, hogy a turbánjuk egészen a World Trade Center hűlt helyéig repül majd.
Mindenesetre Stallone már Miamiban van, hogy a forgatókönyvön dolgozzon együtt a készítőkkel. A forgatás, ha minden jól halad még az idén elkezdődhet. Talán jövő nyáron már lelkendezve számlálhatjuk az egy mozijegyre jutó legtöbb AK, illetve M sorozatjelű gépkarabélyokból kiröppenő golyózápor mennyiségét.