Busszal háromszáz, hajójárattal négyszáz forintért közelíthetjük meg a Szigetet. Ha kerékpárral érkezünk, azt ingyen és bérmentve őrzik meg nekünk, csomagjainkat pedig a hat placc valamelyikén egy lájtosabb összegért, és amúgy nagyon kérnek mindenkit, hogy használják ki ezt az opciót. Idén is kölcsönözhetünk jeladókat arra az esetre, ha illetéktelenek akarnák kicipelni a zsákjainkat, a pezsgő Városközpontban pedig további szolgáltatásokkal árasztanak el fotós pavilontól egészen a mosodáig. A Nagyszínpad bal oldalán és a Csónakházban Egészségügyi Bázis üzemel majd gondviselő nővérekkel és szakképzett orvosokkal, de ha éppen mi vagyunk irgalmas kedvünkben, véradással akár meg is menthetünk három életet.
Idén először szigetel a Tesco is, több mint félezer négyzetméteren vagy 500 termékkel. A honlap tanúsága szerint a nem önkiszolgáló rendszerben, pult mögül árusított termékek között megtalálható lesz a pékárutól kezdve a tisztálkodási szereken keresztül egészen a hálózsákig szinte minden, amire egy héten keresztül a Szigeten szükség lehet. Az egyik legelemibb használati kellék, az úgynevezett szeszesital azonban erős sejtésünk szerint a vendéglátósok érdekeit nézvést nem kerül be a leosztásba.
Egyéb iránt újítás az előző évek gyakorlatához képest, hogy idén sem szeszes, sem alkoholmentes italt nem lehet bevinni a Sziget területére, mégpedig semmilyen mennyiségben. A bejáratnál ezeket kötelező átadni megőrzésre, távozáskor ezeket állítólag kérésre visszaadják (szemfülesek az ismerős zenekarral vagy ottdolgozóval úgyis sikerrel fogják becsempészni az üvegpiákat, kapcsolat kérdése az egész. De ezt sem javasoljuk, hát hogy is tehetnénk).
Kóstolásképpeni felvázolás
Miután pedig a Sziget internetes oldala bőven ellát a fellépők infóival, mi csak az átfutás szintjén említjük meg néhányukat. Mindenekelőtt a Nagyszínpad késő esti sztársávjában üdvözölhetjük majd a kilencvenes évek elektronikus tánczenei színterének egyik legmeghatározóbb csapatát, az Underworldöt, de amott tép a húrokba a skót művészeti főiskolásokból verbuválódott leglegleg-punkzenekar, a minden létező brit zenei díjat besöprő Franz Ferdinand. Szigetországnál maradva nem mehetünk el energiaelszívás nélkül az intelligens hiphopot hintő Roots Manuva mellett sem, de a főhelyszínen ígér forró hangulatot a svéd fekete-fehér egyeneruhás garázs-rock csapat The Hives is, no és ha már gitárzene, a Good Charlotte is ottlesz.
E repertoár korántsem teljes, viszont amellett, hogy a website-on minden jelentős fellépőről egzakt biográfia olvasható, egy virtuális programfüzet segítségével személyre szabhatjuk szigetes időbeosztásunkat is. Szíjakat bekötni, gyomorba tárazni, augusztus tizedike után indul a mókuskerék.
Aki pedig szeretné tudni, milyenek voltak a múlt év elszigetelődései, nézze meg az erről szóló külön rovatunkat