„Az MSZP a munkanélküliség pártja!”

Fidesz-sajtótájékoztató a „luxusbaloldal luxuskormányzásáról”

„Ha munka van, akkor minden van, ha nincs munka, akkor pedig semmi sincs” – Dr. Hende Csaba, Szombathely 2. számú választókörzetének képviselőjelöltje, és Németh Zsolt országgyűlési képviselő, Vasvár polgármestere elmondták a Fidesz javaslatait a probléma megoldására.

A munkanélküliség pártjának nevezte az MSZP-t dr. Hende Csaba, a 2. számú szombathelyi választókerület fideszes képviselőjelöltje mai sajtótájékoztatóján.

„Rosszabbul élünk, mint négy éve!”, hangzott el, amiből ezúttal egy konkrét területet emeltek ki, mégpedig a munkanélküliek számának folyamatos és minden régióra kiterjedő növekedését.

Hende Csaba idézett a Magyar Szocialista Párt négy évvel ezelőtti ígéretéből, amelyben a szocialisták ígéretet tettek 3-400 ezer új munkahely létrehozására, ezzel szemben nem az új munkahelyek, hanem a munkanélküliek száma érte el a 400 ezres „álomhatárt".

A regisztrált munkanélküliek száma Vas megyében 2002 áprilisa és 2005 decembere között 4,5%-ról 7,5%-ra, (vagyis számszerűsítve 5932-ről 8752-re) növekedett. Ebből a konkrétan szombathelyi értékek a következők: 2002-ben 2160, 2005-ben pedig 3290 fő állás nélkül maradt személy. A pályakezdő munkanélküliek száma is 58%-os növekedést mutat, ami az Európai Unió többi országához képest 2,3 százalékos emelkedést jelent.

Megyénkben egyébként, mint elmondták „súlyosabbak a gondok, mint a régió egészében”.

Korábban térségünk munkanélküliségi mutatóinak sajnálatos növekedését a 2003-2004-es könnyűipari válsággal magyarázták, azonban a Fideszes képviselőjelölt a negatív mutatók legfőbb okának a jelenlegi kormány, vagyis a „luxusbaloldal luxuskormányzását” tartja, akik „ál- és látszatpozíciókkal jutalmazták párthíveiket”. Ennek következtében 50 százalékkal megnőtt az állami vezetők száma, fizetésük pedig éppen kétszeresére. Mindezek mellett pedig a kormány önkormányzatokkal való együttműködését is „kritikán alulinak” tartják.

Dr. Hende Csaba elmondta – orvosi kifejezéssel élve –, ez csak a diagnózis, az orvoslás csak ezután következik, amire a jobboldal a munkáltatókat terhelő bérjárulékok és adóterhek csökkentését látja a legjobb megoldásnak. Ez a munkahelyek megtartására és további fejlesztésekre ösztönözné a munkáltatókat, ami pedig hosszú távon a feketegazdaság úgynevezett „kifehéredését” eredményezné, hiszen a munkáltatóknak megérné bejelenteni a munkavállalókat, és az ő zsebükben is több maradna így.

Szakértők szerint egy 10 százalékos járulékcsökkentés közel 200 ezer új munkahely teremtését, az pedig kb. 600 milliárd forintos többletbevételt eredményezhetne.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu

Választás 2006