Klasszikmercik garmadával

Szombathely volt a végállomása az ötödik Mercedes-Benz Classic Csillagtúrának: a hetven, csillogóra suvickolt autóveterán rendre el is lepte a Fő teret.

„Most kaptam a hírt, húsz perc múlva itt az első autó. Még van idő körbetelefonálni az ismerősöknek, hogy jöjjenek a Fő térre” – szólt az egyáltalán nem bújtatott marketing a szpíkertől, hiszen nyilván nem tudhatta minden éppen arra járó, mi is készül így szombat délután a városcentrumban. Háromnegyed négy tájékán aztán Ipkovich György polgármester intette le a pepita finislobogóval az első meseautót, egy 1965-ös évjáratú, ifjú éveiben még tűzoltóautóként funkcionáló Unimogot, megnyitva ezzel a sort egy kisebb regimentnyi káprázatos oldtimer előtt – köztük a két világháború között gyártott Nürburg 500-zal, amiből perpillanat két darabot ismernek a világon.

A Mercedes-Benz Classic Csillagtúra, azon túl, hogy leginkább egy jól összerakott hírverés az egyébként sem alacsony reputációjú márkanévnek, egy úgynevezett átlagtartó verseny: a többségében harminc évnél is idősebb járgányoknak adott idő alatt adott távolságot kell teljesíteniük úgy, hogy minél pontosabban érjék el az egyes checkpointokat. Idén az Őrség volt a szervezők által kiszemelt terület, Sárvár, Körmend, Szentgotthárd, Nemesnép és Ják érintésével végül innen gördültek be az oldtimerek tulajdonosai a szombathelyi rendezvénytérre.

Miklósa Erika operaénekesnő szintén feltűnt a sofőrök között: ő a hippikorszak idusán gyártott W114-es modelljével indult, amire stílusosan az Opera-8 rendszám került – a new york-i Metropolitan Éj királynője vidáman írogatta nevét az autogrammkártyákra. Az nézőközönség időközben szépen felduzzadt, kéjjel simogatták, fotózták, talán szájuk szegletében még becézték is a csuda kasznikat este hat óráig; ha Ön lemaradt, most belső galériánkban vethet rájuk egy pillantást, itt pedig még annál is többet.

Tartsd életben a helyi nyilvánosságot!

A független és szabad újságírás ezután is fontos marad! Sok dolgunk lesz a múlt feltárásával, a mindenkori hatalom ellenőrzésével és azzal, hogy továbbra is egy olyan országért dolgozzunk, ahol valódi jogait vannak és ahol a tetteknek következménye van.
A Nyugat.hu-t többféle módon támogathatod. Tedd meg!

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Könnyű