Ha már nem csak szomjas vagy: szalonnás vodka, pezsgősör és Bilk

Jó dolgukban az emberek nem tudják, mit kezdjenek magukkal, ezért fura kísérletezésekbe fognak az eltompuló érzékek ébrentartására.

Előre leszögezzük: írásunk tárgyait nem kóstoltuk. Részben mert elég nehéz lenne Szombathelyen beszerezni ezeket az alkoholos italokat. Másrészt mert elolvasva egyik-másik receptjét, nem biztos, hogy elfogadnánk, ha egy partin vagy vendégségben ilyennel kínálnának.

Bölényfüvés és szalonnás vodka, Bilk
Nyugat.hu

Az egyik netes férfimagazin oldalán kifinomult gourmandoknak és a borkóstolásba beleunt szomjazóknak találtunk néhány italkülönlegességet. Egyenesen a Vadnyugatról, Idahóból itt van nekünk a szalonnás vodka. A vodkát szalonna nélkül is kerülő cikkíró ezen a párosításon önmagában fenn sem akad, nem ez a legperverzebb összeállítás, amiben bacon is van. Ha gyümölcsökkel vagy vaníliával lehet vegyíteni ezt a kemény alapszeszt, kedvelői halott állatok aromájával is biztos szívesen fogyasztják majd.

A szalonnás vodkától pedig már csak egy lépés az évelő bölényfű kivonatával kombinált verzió, vagy az alaszkai halászokat jobb kedvre derítő lazacos változat. Már előre félünk, nehogy Spielberg előjöjjön a cápauszonyos vagy állkapcsos vodkával. A magyar tenger partján sétálva esetleg rákérdezhetünk egy büfében, hátha tartanak pontyos vagy sügéres kombinációt.

Pezsgősör és lazacos vodka
Nyugat.hu

A fentiekhez képest csak első hallásra furcsa - inkább csak a gyártási folyamat okozhat nehézségeket – a pezsgő és a sör házasságából született pezsgősör. Bizarrnak és konyhai kotyvasztásnak tűnhet, de Japánban nagy népszerűségnek örvend, két szomszédos vállalkozás feleslegeinek felhasználásával létrejött Bilk (beer/sör-milk/tej), ami a tej cukortartalma miatt kedvelt nedű a felkelő nap országában.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu

Hozzászólások

A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!

Könnyű